Fuhuş çetesinin şifreleri çözüldü! 13 şüpheli gözaltına alındı

Fuhuş çetesinin şifreleri çözüldü! 13 şüpheli gözaltına alındı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, yurt dışından iş taahhüdüyle aldatıp getirdikleri kadınlara güçle fuhuş yaptırdıkları ileri sürülen 13 birey, polisin tertip ettiği harekâtla nezaretine alınıp, adliyeye

Muğla Şehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi takımları, istihbarat çalışmasıyla Fethiye ilçesinde yabancı tebaalı kadınlara güçle fuhuş yaptırıldığı bilgisine erişti. Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan izinle 4 ay evvel teknik ve fiziki takip başlatıldı. Polis, ağın yurt dışından yüksek ücretle iş taahhüdüyle aldatıp, irtibata geçtikleri kadınları ilçeye getirdiklerini tanımladı. Ağ idareyicilerinin konut, apart ve otellere yerleştirdikleri kadınları, 'Çok para kazanacaksınız' diyerek ikna etmeye çalışıp fuhşa zorladıkları tanımlandı. Bu sırada kadınların üryan resimleri çekilirken, ayrılmak istemeleri halinde resimleri ailelerine yollamakla tehdit edildikleri bilindi. Ağ abonelerinin WhatsApp üzerinden oluşturduğu grupla fuhuş yapacak kadınların alıcılara erişmelerinin ve tekerrür geri dönmelerinin sağlandığı tanımlandı.

TEKNİK TAKİBE TAKILMAMAK İÇİN PAROLALI KONUŞMUŞLAR

Asayiş Şube Müdürlüğü takımları, ispatların bir araya gelmesinin ardından geçen 11 Mayıs'ta saat 06.00 sıralarında işlem için harekete geçti. 10 değişik adrese 15 takım ve 65 personelin katılımıyla tertip edilen harekâtta, 13 kuşkulu nezaretine alındı. Kurtarılan 22 kadın ise ülkelerine sevk edilmek üzere Muğla Şehir Göç Yöneti Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Teknik takibe takılmamak için arayanlara 'Son model vasıtalarımız geldi', 'Kızımız konutunuzu paklik için hazır' diyerek, parolalı konuştuğu tanımlanan kuşkulular, polisteki harekâtlarının ardından adliyeye sevk edildi.