Gagaİstanbul cinayeti çözüldü

Gagaİstanbul cinayeti çözüldü

Şişli'de geçen mart ayında Gagaistanbul’un sahibi Gıyasettin Gümüş'nam vefatıyla sonuçlanan kavgayla alakalı 5 kuşkulu yakalandı.

Gıyasettin Gümüş 30, İstanbul’da Esentepe Semti’ndeki cümbüş mekânı Gagaistanbul’un sahibiydi. 25 Mart 2022 gecesi 5 kişilik alkollü bir grup mekâna geldi. Saat 04.00 sıralarında gelen gruptakiler kendi aralarında münakaşaya başladı. Gıyasettin Gümüş, barın özel güvenliği Mehmet A. ve Sefa Ş., grup arasında başlayan kavgayı ayırmak için müdahale etti. Gıyasettin Gümüş ve yanındaki 2 kişi tarafları ayırmak isterken bir anda kendilerini kavganın içinde buldu. Kavga cümbüş mekânının dışına taştı. Dışarıda devam eden kavga sırasında Doğukan K.K. 24 tabancasını çıkartarak peş peşe ateş etti. Açılan ateşte Gıyasettin Gümüş, Mehmet A. ve Sefa Ş. yaralandı. Doğukan K.K. ve yanındaki 4 kişi ise kaçtı. Gıyasetttin Gümüş yaşamını kaybederken, değişik 2 yaralı sağlık kurumunda rehabilitasyona alındı. Hadise yerinde 7 adet 9 milimetre kovan bulundu.

5 KİŞİ ADLİYEYE BEĞENK EDİLDİ

Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği ekipleri, kamera görüntülerinden yola çıkarak hadiseye karışanların kimliklerini ve kaldıkları adresleri belirledi. Tertip Edilen işlemde, 9 kabahat kaydı olan Doğukan K.K., 4 kabahat kaydı olan Mert P. 20, 7 kabahat kaydı olan Dorukhan K. 28, 12 kabahat kaydı olan İlker B. 21 ve Tuygun T. 32 nezaretine alındı. Emniyet’teki sorguları bitirilen 5 kişi adliyeye beğenk edildi.