Galatasaray başkan adayı Metin Öztürk: Transfer çalışmaları yapıyoruz, aday çıkarsa sandıkta dersini alır

Galatasaray başkan adayı Metin Öztürk: Transfer çalışmaları yapıyoruz, aday çıkarsa sandıkta dersini alır

Galatasaray başkan adayı Metin Öztürk, Nef Stadyumu'nda idare heyeti olarak yaptıkları buluşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Galatasaray başkan adayı Metin Öztürk'ün buluşma çıkışı yaptığı açıklamalar şu biçimde:

30 Nisan ile 30 Haziran arasında 2 aylık bir süreç vardı. Şimdi 11 Haziran'da seçildiğimizi ve mazbatayı 15 Haziran'da aldığımızı düşünün 15 gün var. Bu süreç içinde transferlerin bitirilmesi, öğretmenin yolu ayırmayı düşündükleri varsa onları yollamak, kampın tasarlanması.. Çok az bir zaman kalıyor. Şu anda biz ve büyük olasılıkla öbür başkan adayı da seçilmiş gibi transfer çalışmalarıyla alakalı kesinlikle takımlarını çalıştıracaktır. Mevcut idareden bilgi alıyoruz. Onların çalışmaları varsa onları da değerlendireceğiz.

"İYİ GİDEN DALLARDA KUMPASI KORUMA TARAFTARIYIZ"

Bir yandan voleybol, basketbol ve acemi dallarımız var. Galatasaray bir spor kulübüdür, tek başına futobl değil. Futbol ana dinamomuz. Biz dedik ki bu bedelli zamanı tercih çalışmasıyla heba etmeyelim, idare çalışmasıyla devam edelim. İdare olarak bütün gaz çalışıyoruz. Ara ara kulüpten bilgi istiyoruz, onları da alıyoruz. Voleybol iyi gidiyor, basketbol iyi gidiyor. Biz de fikri katkılarımızı yapıyoruz. Özellikle basketbolda ve voleybolda iyi giden kumpasın ve oradaki takımların devam etmesini istiyoruz. Emelimiz biizm tanıdıklarımızın orada olması değil, Galatasaray'ın iyi gitmesi. Her dal için geçerli bu. Bizi iyi götüren herkese destek olacağız, devam etmelerini isteyeceğiz.

"FUTBOLDA YİNE YAPILANMA OLACAK"

Futbolla alakalı henüz bizden bilgi istemediler, kendileri de bilgi talep etmediler. Zati çok makûs bir sezon geçiriyoruz. Onlar da sezon sonunda mevcut öğretmenin rapor sunmasını bekliyorlar. O raporu bizimle paylaşacaklardır. Bu süreçte mevcut idareyle bir kasvet yaşamadık. Futbolda kesinlikle yeni bir yapılanma olacak. Neticeler makûs idarendiğini gösteriyor. Makûs idarenenin devamı olmaz. Futbol dışındaki mevzularda idarenin mevcut düzenini değmeyeceğiz.

"ADAY ÇIKARSA SANDIKTA GEREKEN DERSİ ALIR"

Hukuken yeni bir aday çıkabilir ama Galatasaray Lisesi gibi bir kültür yuvasından çıkan bir bedeller silsilesinde bu cins kapı art işler şık karşılanmaz, sandıkta gereken dersi alır. Galatasaray’ın artık yeni bir kargaşaya değil, birliğe beraberliğe gereksinimi var. Münakaşaya değil, sulha gereksinimi var. Artık taraftar da, abone de tüm kamuoyu da Galatasaray’ın neleri yapacağını görmek istiyor. Bizi kimin başkan olacağından çok, Galatasaray’ın gelecekte elde edeceği galibiyetler ilgilendiriyor. Biz bizzat idaremeye geliyoruz, projelerimizle, takımımızla. Yoksa Galatasaray’ın bugün de başkanı var. Dün de vardı. Yarın da olacak. Başkanın isminden çok bence 117 senelik felsefenin daha ileriye taşınması ehemmiyetli. Ben iki adayın dışında bir aday çıkacağını düşünmüyorum. İki adayın dışında çıkacak aday Galatasaray içinde kendi kimliğini tamamlamış olur. Gösterisini yapmış olur, 3 gün, 5 gün. Ondan sonra hangi suratla bizlerin arasına oturur, yaptığı kargaşanın neticelerini tartmaz mı öğrenmiyorum. Kesinlikle tartacaktır ve 3. bir aday çıkmayacaktır. Çıkan adayı Galatasaray kendi tarihi içinde yok edecektir.