Galatasaray eski başkanı Dursun Özbek’ten memleketine 16 derslikli okul

Galatasaray eski başkanı Dursun Özbek’ten memleketine 16 derslikli okul

Galatasaray Kulübü daha önceki başkanı Dursun Özbek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘bir mektep yaptırın’ çağrısı üzerine memleketi Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde annesi Kezban ile ölüm eden

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘bir mektep yaptırın’ çağrısı üzerine Galatasaray daha önceki başkanı Dursun Özbek ve kardeşi Mehmet Aydın Özbek, memleketi Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde annesi Kezban ile ölüm eden babaları Hasan Özbek ismine 480 talebe kapasiteli Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi yaptırmaya karar verdi. 16 derslikli mektep için temel atma merasimi tertip edildi. Merasime; Giresun Valisi Enver Ünlü, AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, İlçe Kaymakamı Faruk Doğru, Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Çamoluk Belediye Başkanı Fatih Düz, müessese amirleri, politik parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, hocalar, talebeler ve çok rakamda yurttaş katıldı. Merasimde ‘Bu mektepte çok hoş jenerasyonlar yetişecek, teşekkürler Dursun Özbek’ pankartı açan talebeler, Özbek’e teşekkür etti.

Temel atma merasiminde konuşan Dursun Özbek, memleketine mektep yaptırmaktan şeref dinlediğini belirterek, “Ben okumayı öğrenmeyen hasret dinleyen annenin evladı, okumaya nefer olan eğitim hoşlanır bir babanın oğluyum. Bu ilçeme eğitim ismine bu mektebi yaptırmaktan büyük şeref duydum neşe aldım” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ünlü, Özbek kardeşlere kemençe, onurluk ve tablo ibraz etti. Daha sonra protokol aboneleri tarafından mektebin temeli atıldı.

Galatasaray eski başkanı Dursun Özbek’ten memleketine 16 derslikli okul