'Galatasaray Gedson Fernandes'te mutlu sona ulaştı' iddiası! Maaş ve Benfica'ya ödenecek kiralama bedeli...

'Galatasaray Gedson Fernandes'te mutlu sona ulaştı' iddiası! Maaş ve Benfica'ya ödenecek kiralama bedeli...

Galatasaray'ın uzun zamandır peşinde koştuğu Gedson Fernandes transferini tamamladığı öne sürüldü. Sarı-kırmızılılar, bu transfer için Benfica'ya 1.5 milyon, Fernandes'e ise toplamda 2 milyon 700 bin

Galatasaray, daha evvel de ekipte kiralık olarak forma giyen Gedson Fernandes’i sezon başında da kadrosuna katmak için harekete geçmişti. Ancak bu süreçte Beşiktaş’ın da bu transfer için ısrarcı olup tüm koşulları zorlaması ve tıpkı Galatasaray gibi satın alma opsiyonlu kiralama teklifinde bulunması Aslan’ın işini güçe sokmuştu. Benfica’nın oyuncuyu satmak istemesi sonrasında 2 kulüpten de böyle bir adımın gelmemesi sonrasında Fernandes, ekipte kalmıştı.

Beşiktaş’ın orta sahaya Miralem Pjanic transferi yapması sonrasında Gedson’a Türkiye’den aday tek ekip olarak kalan Cim Bom daha önceki oyuncusunun yeniden peşine düştü. Galibiyetli orta sahayla çok geçmeden el sıkışan idare, Portekiz kulübünün inadını da sonunda kırmayı muvaffak oldu.

Gözden KaçmasınOkan Kocuk, hayatının maçını G.Saray’a karşı oynadıOkan Kocuk, yaşamının maçını G.Saray’a karşı oynadıHaberi görüntüle

BENFICA'YA 1.5 MİLYON EURO

Fanatik'te yer alan habere göre; Galatasaray Yönetimi’nin, yıldız futbolcunun transferi mevzusunda oyuncunun ardından kulübüyle de el sıkıştığı bilindi. Gedson Fernandes’in Galatasaray tarafından 1,5 seneliğine kiralık olarak kadroya dahil edileceği bilindi. Sarı-Kırmızılılar’ın Portekizli oyuncunun kiralık transferi için Benfica’ya ödeyeceği sayı da muhakkak oldu. Kulüp; Gedson Fernandes’in kiralık olarak transfer edilmesi için Benfica’ya toplamda 1 milyon 500 bin Euro kiralama kıymeti ödeyecek.

MAAŞI ORTAYA ÇIKTI

22 yaşındaki deneyimli orta sahanın Galatasaray’dan kazanacağı fiyat da muhakkak oldu. Ocak ayında Galatasaray’a transfer olması beklenen Gedson Fernandes’in Sarı-Kırmızılılar’dan sezon sonuna kadar 900 bin Euro ücret alacağı bilindi. Portekizli orta sahanın 2022-2023 sezonunda kiralık olarak forma giyeceği yarıyıl için de Galatasaray’dan 1 milyon 800 bin Euro garanti fiyat kazanacağı ifade edildi. Tarafların resmi görüşmelerini en kısa vakit içinde imzayla noktalaması bekleniyor.