Galatasaray Haris Seferovic'in sözleşmesi için şart koştu! 15 maç oynarsa...

Galatasaray Haris Seferovic'in sözleşmesi için şart koştu! 15 maç oynarsa...

Galatasaray'da Marcao’nun dağılmasının ardından stoper bölgesi, ön libero, forvet art ve santrfor transferi üzerine yoğunlaşıldı. Sarı kırmızılılar forvet bölgesi için Haris Seferoviç ile uyuşma sağlarken

Galatasaray forvet için gündemine Benfica’dan Boşnak asıllı İsviçreli oyuncu Haris Seferoviç’i alırken oyuncu, satın alma opsiyonuyla kiralandı.

Seferoviç’in transfer görüşmeleri ise oldukça zorlu geçti. Spor Arena, kontrat ayrıntılarına erişti

15 MAÇ OYNARSA TAPUSU SARI KIRMIZILILARIN OLACAK

G.Saray’ın kiralama arzıyla kapısını çaldığı Benfica kontrata satın alma opsiyonu koyulmasını koşul koydu. Sarı kırmızılılar, geçen sezon sakatlığı sebebiyle 29 maç kaçıran yıldız oyuncunun şişkin sakatlık geçmişinden çekindiği için ilk başta buna yaklaşmadı.

Benfica opsiyon maddesinde diretirken Erden Timur’un mücadeleleriyle bir orta yol bulundu. Buna göre Seferovic, bu sezon Galatasaray ile15 resmi maça çıkarsa satın alma opsiyonu devreye girecek ve sarı kırmızılılar 3.5 milyon Euro karşılığında oyuncuyu alacak.

İsviçreli futbolcu bugün üçüncü defa sağlık hakimiyetinden geçecek, mesele çıkmazsa imza atacak.

SEFEROVIC GELDİ, MOHAMED GİDİYOR MU?

Fransa Lig 1 takımı Nantes, Galatasaray'ın Darılı golcüsü Mostafa Mohamed ile yakından ilgileniyor.

Nantes Kulübü, Mostafa Mohamed için kiralık önerisinde bulunurken sarı kırmızılılar bu öneriyi geri çevirdi.

"Gerekli satın alma" maddesiyle oyuncuyu kiralık olarak kadrosuna katmak isteyen Fransız takımının idareyicileri, yarın Galatasaraylı yönetçilerle bir araya gelecek.

Mostafa Mohamed bu Transfer sıcak bakarken Galatasaray bu uyuşmadan 8-10 milyon Euro'luk bir gelir bekliyor.

Sarı-kırmızılı kulüp, 1 Şubat 2021’de satın alma opsiyonlu kiraladığı Darılı golcü Mostafa Mohamed’in opsiyonunu kullanmıştı.

Galatasaray, 1.5 seneliğine Zamalek’deri kiraladığı Mostafa Mohamed’in 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonunu ödemiş ve oyuncunun bonservisini almıştı.