Galatasaray'da Arda Turan'dan kilo tepkisi! "Farklı açıdan çekilen fotoğrafın ucuz popülizmi..."

Galatasaray'da Arda Turan'dan kilo tepkisi! "Farklı açıdan çekilen fotoğrafın ucuz popülizmi..."

Galatasaray'ın Giresunspor'a 1-0 kaybettiği maçta ortaya çıkan görüntüsüyle sosyal medyada tepki toplayan Arda Turan, mevzuyla alakalı sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Galatasaray kaptanı Arda Turan, Giresunspor maçında kilo aldığına müteveccih çıkan görüntülerin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Resmin değişik bir açıdan çekilmesi sebebiyle kilolu göründüğüne vurgu yapan Turan, fedakarlık yaparak sahaya çıktığını ve bundan sonraki süreçte de çok çalışmaya devam edeceğini söyledi.

İşte Arda Turan'ın paylaşımı;

Alışkın olmadığımız güç günler geçiriyoruz. Çok acıklı olmakla birlikte birtakım şeyleri paylaşma zamanının da geldiğini düşünüyorum. Ben Galatasaray mevzusunda her zaman duygusal oldum ama bazı fikirleri değiştirmenin ne kadar güç olduğunu hâlâ yaşayarak görüyorum.

Geçen sezon ekibimiz liderken de ben bazı insanlara göre hep, “el freni” olmuştum. Oysa tüm kariyeri, formasını giydiği ekip fark etmeksizin, hemen her sezon şampiyonluk çabası ile geçen biri olarak ben hep, büyük ekiplerin topa hükmetme mantalitesini sahaya yansıtmaya çalışan bir oyuncu oldum. Öğreniyorum, bu fikirleri değiştirmek imkânsız. Ama bunlardan sinip, kaçmayacak bir kişiliğe sahip olduğumu bir kere daha herkese andırdırmak istiyorum.

Galatasarayda Arda Turandan kilo tepkisi Farklı açıdan çekilen fotoğrafın ucuz popülizmi...

Ben Galatasaray için oynarken, rakibimi durdurmak ismine yaptığım bir müdahalenin ardından sakatlandım. Kariyer sona erdirebilecek, geri dönüşü çok güç bir sakatlıktı. Ayağım alçıda geçirdiğim günler, ayağımın üzerine basmakta zorlandığım haftalar, düz koşu yapamadığım aylar oldu. Gece, gündüz geri dönebilmek için çok çalıştım. Ligde bu kadar arkada kalmış vaziyetteyken, sızılarımı tolere edebileceğimi düşündüğüm ilk anda, sağlık takımımızdan ve öğretmenimden izin alarak, ekip dostlarıma ve kulübüme destek edebilmek için sahada oldum. Aylarca gösterilen tüm özverinin, beraber çalıştığım insanların gösterdiği büyük gayretin, emeğin neticeyi; değişik bir açıdan çekilen bir resim sonucunda oluşturulan ucuz bir popülizm midir?

Hayır.

Bunun böyle olmadığını da herkese, tüm kariyerim süresince yaptığım gibi çok çalışarak yine anımsatacağım. Galatasaray için çaba vermekten geri durmayacağım, bu genç ekibin sihrime sürecinde bana ne zaman lüzum dinlenirse orada olacağım.

Ve hiç bırakmayacağım.