Galatasaray'da Berkan Kutlu'dan Fatih Terim sözleri! 'İlk anda gerçek gibi gelmedi'

Galatasaray'da Berkan Kutlu'dan Fatih Terim sözleri! 'İlk anda gerçek gibi gelmedi'

Galatasaray'ın orta saha oyuncularından Berkan Kutlu merak edilenler hakkında konuştu. Ulusal futbolcu, Fatih Terim'in ayrılığıyla alakalı dikkat toplayan ifadeler kullandı.

Galatasaray'ın ulusal futbolcusu Berkan Kutlu, ekibin bu sezonki performansından Fatih Terim'in parçalamasına, yapılan tenkitlerden ulusal ekip performansına kadar bir hayli mevzuda dikkat toplayan açıklamalar yaptı.

Berkan Kutlu, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Spor'a yaptığı açıklamada "Konuşmamamın sebebi makûs gitmemiz. Galatasaray'a çok bağlıyım. Ufakken kaybettiği zaman ağlardım. İşim gereği bu sezon çok acı çektik. Ufakken Galatasaray yılda 3-4 maç kaybederdi. Şu an ne kadar kaybettiğimizi öğrenmiyorum. O kadar makûs bir sezon geçiriyoruz. Benim için de yorucu oldu. Konuşacak bir şey yok. Çalışmamız gerekli." dedi.

"GALATASARAY'DAN ALDIĞIM ÖNERİYİ YAŞAMIMDA BİR KERE YAŞARIM"

Galatasaray'a transferiyle alakalı konuşan Berkan Kutlu "Alanyaspor bana güvendi, beni aldı. Modern öğretmenime çok teşekkür ediyorum. Bana o bahtı verdi. Orada çok şey bildim. Sion'a da teşekkür ediyorum. Altyapıda kaptandım. Galatasaray'dan öneri aldığımda o anı şu an dahi konuştuğumda tüylerim diken diken oluyor. Yaşamımda bir kere yaşayacağım bir yemini. Her sezonu hatırlarım. Bazen dostlarım senin Galatasaray ile alakalı nasıl bu kadar bilgin var derler. UEFA kupasının alındığı soyunma odasının içindeyim neticede. Fatih Öğretmen'ya da çok teşekkür ederim. O buraya gelme bahtı verdi bana. Onun beni çok istediğini öğreniyordum." ifadelerini kullandı.

"FATİH HOCANIN AYRILIŞI ASIL GİBİ GELMEDİ"

Fatih Terim'in parçalamasıyla alakalı açıklama yapan 24 yaşındaki futbolcu "Fatih hocanın ayrılığı bizim için ilk anda asıl gibi gelmedi. Ama bizim devam etmemiz gerekiyordu. Evet çok güç bir sezon oldu ama bunu Fatih hocanın gidişi veya Torrent hocanın gelişine bağlayamayız." açıklamasını yaptı.

"GALİBİYETSİZ OLDUK"

Galatasaray'ın makûs bir sezon geçirmesiyle alakalı görüşlerini aktaran Berkan Kutlu "Bu sezon her şeyi duygusal anlamda yaşadım. hayalindeki ekibe geliyorsun ama tarihinin en makûs sezonunu yaşıyorsun. Kendimi yargılıyorum. Bir sezonda 50 maça çıkmak ve ulusal ekibe seçilmek bir zaferdir ama neticede galibiyetsiz olduk. Galatasaray'ın bu konumda olması hayalimde dahi düşünmeyeceğim bir şey ama ilerisi için bize deneyim olacak" dedi.

Tenkitlerle alakalı açıklama yapan Berkan Kutlu "En fazla koşan oyuncu olsam da tenkit etiliyorum. 'Evet Berkan koştu da ne oldu' diyorlar. Koşuda 3. ya da 4. olsam, 'Berkan bunu dahi yapmıyor artık' diyorlar. Ne yapsam konuşuluyor. Bunun üzerinde pek fazla durmuyorum." ifadelerini kullandı.

"ÖĞRETMENLERİN GOL VEYA ASİST TEMENNİSİ YOK"

Teknik adamların kendisinden gol ya da asist beklemediğini vurgulayan Berkan Kutlu "Bazı pozisyonlar gol olsa benim 10 asistim olabilirdi. Ama öğretmenlerin benden gol veya asist temennisi yok. Benim başka vazifeler bekliyorlar." biçiminde konuştu.

"AVRUPA VE TÜRKİYE ARASINDA FARK ÇOK"

Türkiye ile Avrupa maçlarının değişik olduğunu söyleyen genç oyuncu, "Bence futbol bir ekip oyunu. Bireyler tarafından gitmek yanlış. Berkan-Taylan çok fazla etkileşim alıyor. Makûs bir sezon geçirdiğimiz için tenkit etiyorlar bizi. Mesullük var mı var ama faturayı yalnızca bize kesmek Türkiye'de yapılan bir şey. Ben savaşmaya devam edeceğim. Bu tenkitler beni motive ediyor. Herkese asıl Berkan'ı gösterdiğimde benim de içim rahat edecek. Bu sezon çok şöhretsizliğimiz var. Fatih öğretmen yarıyılında en fazla biz gol pozisyonuna girmişiz. Bazı minik ünsüzlükler bizi bu gidişata getirdi. Avrupa'da iyiydik. Türkiye ve Avrupa arasında çok fark var. Bazı Anadolu ekiplerinin boyları çok uzun." açıklamasını yaptı.

"BARCELONA MAÇLARI ÇOK ŞEY KATTI BİZE"

Barcelona maçına da değinen Berkan, "Barcelona maçı çok deneyim kattı bize. Oynadığımız rakiplerin oyuncuları çok üst düzey. Bunların karşısında ezilmediğini görünce ister istemez bir rüzgar geliyor arkanıza. Bizim için çeyrek finalde kupaya veda etmek bir zafer değil. Yeni sezonda maksadımız şampiyonluk. Avrupa'nın beş büyük liginde de ülkemi temsil etmek istiyorum. Bana verilen bonservisi ben ayarlamadım. O Galatasaray ile Alanyaspor hakimiyetindeydi. Bunu insanlar kavramıyor." ifadelerini kullandı.

Ulusal Ekip'da sol kanat oynadığı için farklı tepkiler aldığını söyleyen Kutlu, "Allahın İzniyle Türkiye olarak önümüzdeki organizasyonlarda yer alırız. Portekiz maçında çok üzüldük. 'Sen mi istedin sol kanatta oynamayı' diye soran dostlarım oldu. Ben hocanın yanına gidip böyle bir şey söylemem. Öğretmen demekki bir şey gördü ve böyle karar verdi." diyerek laflarını noktaladı.