Galatasaray'da Domenec Torrent ve ekibinin 1.5 yıllık maliyeti belli oldu! Riera derken ekibe Türk yardımcı...

Galatasaray'da Domenec Torrent ve ekibinin 1.5 yıllık maliyeti belli oldu! Riera derken ekibe Türk yardımcı...

Galatasaray’da ekibin başındaki ilk idmanına dün çıkan İspanyalı teknik adam ve dayanakçıları 2022-23 sezonunun sonuna kadar ekibin başında yer alacak. Domenec Torrent, 2 takviyeci alıştırman, 1 kaleci

G.Saray'da 4 yıldır ekibin başında bulunan Fatih Terim ile yolların bölmesinin ardından göreve getirilen İspanyalı teknik adam dün resmen mesaiye başladı. Uzun seneler Pep Guardiola ile çalışan Domenec Torrent’in teknik takımı, maliyeti ve sözleşme süresi ile ilgili tüm ayrıntılara Hürriyet erişti... Yeni görevine dün resmen start veren ve Florya Metin Oktay Kuruluşları’nde ekibin başındaki ilk antrenmanına çıkan Domenec Torrent ile Galatasaray Kulübü, 6 aylık başka bir deyişle yarım sezonluk değil, 1.5 senelik kontrat imza attı.

Takıma bir de inceleme uzmanı katılacak

İspanyalı İspanyalı teknik adam, Galatasaray’a 5 takviyecisi ile beraber görev yapacak. Evvelki gşöhret geç saatlerde Türkiye’ye adımını atan Domenec Torrent, 2 takviyeci alıştırmanı Jordi Guerrero ve Jordi Gris, kaleci alıştırmanı Ricard Segarra ve atletizm alıştırmanı Julian Jimenez ile beraber İstanbul’a geldi. Aynı zamanda Domenec Torrent’in takımına Pep Guardiola ile beraber görev yaptığı süreçte yer alan bir de analist uzmanı önümüzdeki hafta dahil olacak.

Gözden KaçmasınKonyasporlu Serdar Gürler Başakşehirde Galatasaray da istedi ancak...Konyasporlu Serdar Gürler Başakşehir'de! Galatasaray da istedi ancak...Haberi Görüntüle

İdare Tanrıvermiş'i de istiyor! Riera derken...

Bir Hayli bireyin merak ettiği sualin yanıtına da Hürriyet erişti. Torrent ve 5 şahsiyet takımının kulübe maliyeti takribî 25 milyon TL, İspanyalı öğretmen ve destekçilerinin 1.5 senelik toplam maliyetinin 1.5 milyon Euro seviyesinde olduğu belirtildi. Sarı kırmızılılarda idare Torrent’in takımına bir Türk alıştırman dahil etmek istiyor. O ad da İtalya’nın Spezia kulübünde görev yapan Tuğberk Tanrıvermiş. Geçmişte Galatasaray’da uzun seneler mesai tüketen Tuğberk Tanrıvermiş, kulübü ile sözleşmesini feshedebilirse sarı kırmızılı teknik kurulda görev alacak.

Galatasaray'da geçen sezon Fatih Terim'in takviyecisi olan daha önceki futbolcuı Albert Riera'nın İstanbul'a gelmesi, Torrent'in takımına katılacağı yönünü açıklanmıştı ancak Riera, Fatih Terim'in takımına katılmak için daha evvel görüşmeler yaptığı için İstanbul'a geldiğini söylemişti.

Gözden KaçmasınGalatasarayın yeni teknik direktörü Domenec Torrent, Manchester City ile köprü kurduGalatasaray'ın yeni teknik direktörü Domenec Torrent, Manchester City ile köprü kurdu!Haberi görüntüle

İşte Torrent'in reyin kavrayışı

· Domenec Torrent, New York City’de görev yaptığı yarıyılda ekibini nasıl oynattığını kendi sosyal medya hesabında yayınladığı videoda şu laflarla ifade etmişti:

· Süratli ve beraber reyin.

· Baskı altında kendine güvenerek oynamak.

· Saldırıda aralıksız hareket halinde olmak.

· Seri tepkin göstererek topu kazanmak.

· Geçiş oyununda boşlukları kullanmak.

· Geride reyin kurarak rakibi kendine sürükleyip, çizgilerde alan yaratmak.

· Saldırıda doğru anı tutup rakibin boşluklarını değerlendirmek.

· Baskı altında olmayan oyuncuları bulmak.

· Ekip dostlarını desteklemek.

· Çizgiler arasına oynamak ve süratli hamle etmek.

· Geniş alanda oynamak ve üçüncü bölgede yaratıcı olmak.