Galatasaray'da Domenec Torrent'ten transfer talebi! 2 bölgeye takviye, gideceklere yeni şans...

Galatasaray'da Domenec Torrent'ten transfer talebi! 2 bölgeye takviye, gideceklere yeni şans...

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Domenec Torrent, özellikle 2 parçalagede beceriksiz bulunduğunu tespit edip idareden transfer istedi. İspanyol öğretmen ilk sıraya defansif ve kesici özelliği iyi

Fatih Terim’in ayrılığı sonrasında Galatasaray’da göreve Domenec Torrent’in gelmesiyle beraber tüm tasarılar revize edilecek. Sarı kırmızılılardaki mesaisi ne başladıktan sonra Galatasaray’ın bu sezonki karşılaşmalarını mercek altına alan İspanyol teknik iki parçalagede yetersizlik tespit etti.

İspanyol öğretmen ilk sıraya defansif ve kesici özelliği iyi olan fizik gücü de yüksek 6 numara transferini koydu. Galatasaray’ın orta sahada bu tipte bir oyuncu yetersizliği yaşadığını dile getiren Torrent ayrıca kalede güven bir file bekçisinin dayanağını önde yakaladı.

BAŞKAN 'KONTENJAN FAZLAMIZ VAR' DEDİ

Torrent, mesaisinin artık büyük kısmını Florya’da geçiren başkan Burak Elmas’a da bu 2 isteğini öncelikle iletti. Başkan Elmas ise “Galatasaray’ın şu anda yabancı kontenjanı dolu. Hatta bir tane de aşırısı var. Evvel kontenjanı boşaltmak ve transfer geliri elde etmeliyiz” cevabını verdiği ifade edildi. Torrent ise Elmas’ın kulübün içinde bulunduğu gidişatı aktarması üzerine “Bu mevzuya öncelikle ekip içinde çözüm bulmaya çalışacağım. O zaman bu problemi mevcut kadro içinde çözebilir miyiz, buna bakacağım” cevabını verdi...

Gözden KaçmasınSon Dakika: Galatasaraydan ayrılan Fatih Terimden ilk paylaşım İlk ve son...Son Dakika: Galatasaray'dan bölen Fatih Terim'den ilk paylaşım! 'İlk ve son...'Haberi görüntüle

TORRENT 3'ÜNÜ DE GÖRMEK İSTİYOR

Galatasaray’da ilk yarıda performansı yeter siz görülen ve fazla uğur bulamayan Gustavo Assunçao’nun ise ayrılığı rötar yaptı. Terim’in hoşlanmadığı ve Portekiz’e geri gönderilmesini istediği Assunçao’yu, Torrent antrenmanlarda izlemek istedi. Genç Portekizli’ye bir uğur daha vermek isteyen 61 yaşındaki teknik adamın yakından görmek istediği iki ad daha var. Torrent’in ayrılığı tasarlanan Babel ile ilk yarıda çok seçim edilmeyen ve Süper Lig’den bir hayli kulübün istediği Aytaç Kara’ya da şans vereceği ifade edildi.

TAKIMIN FİZİK GÜCÜNÜ YETERSİZ BULDU

Torrent’in özellikle Galatasaray’ın 1. ve 2. parçala gede yaptığı kolay yanılgılar, top kayıpları ile kolay gol yediği tespitinde bulundu. Korunma zafiyetleri üzerinde duran Torrent’in stratejisel çalışmalarda bu mevzuya ağırlık verdiği belirtildi. Aynı zamanda Galatasaray’ın sezon ortasında olan bir ekibe göre fiziksel gücünü de Torrent’in yetersiz bulduğu ifade edildi. İspanyol öğretmen bu mevzuda arayı kapatmak ve futbolcuları, ekibi daha iyi noktaya getirmek ismine çift idman sistemini haftada 2 ya da 3 gşöhret yaptırmaya devam ettirecek.

KAPTANLARDA MESELE YOK

G.saray’da Arda Turan’ın ardından öbür bir kaptan Fernando Muslera için de kontratının askıya alınacağı, yolların böleceği iddialarına sarı kırmızılılardan reddetme geldi. Sarı kırmızılı idare ve teknik direktör Domenec Torrent’in ise bu süreçte kap tanlardan destek istediği ve iki futbolcu ile ilgili de herhangi bir ayrılık gibi bir vaziyetin mevzubahisi olmadığı belirtildi.

Başkan Burak Elmas, Arda’nın ekipte kalmaya devam edeceğini bizzat sarihlerken mart ayında sahalara dönecek olan Muslera ile ilgili de inanılmaz bir gidişat gündemde değil.