Galatasaray'da Domenec Torrent'ten yönetime net mesaj: "Eğer tazminat yoksa ayrılık da yok"

Galatasaray'da Domenec Torrent'ten yönetime net mesaj: "Eğer tazminat yoksa ayrılık da yok"

Domenec Torrent son iki basın buluşmasında G.Saray idaresine iletisini verdi. Sivas maçının sonrasında “Benim Galatasaray ile kontratım var. Sözleşmeme saygı duyun”, Başakşehir karşılaşmasının bitiminde

Alınan zafersiz neticeler sebebiyle Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas’ın yolları ayırmak istediği teknik direktör Domenec Torrent, veda için 2022-23 sezonu bitene dek imza attığı kontrat mükellefliklerini işaret ederken son iki basın buluşmasında da bu mevzunun altını çizen iletiler veriyor. İspanyol teknik adam, 3-2 kaybettikleri Sivasspor ve 0-0 birlikteye kaldıkları Başakşehir karşılaşmalarının ardından yaptığı basın buluşmalarında ayrılık koşullarına gönderme yaparken, istediği koşullar oluşmadığı sürece ayrılığa yaklaşmadığı mevzusunda idareye de göndermede bulundu.

10 taksitle ödemeyi kabul etmiyor

G.Saray idaresinin hafta içi yapılan görüşmede hak ettiği tazminatın yarısını 10 taksitte ödeyip göndermek istediği Torrent bu öneriye yaklaşmadı. Tecrübeli çalıştırıcı, Sivas maçı sonrasında “Benim Galatasaray ile kontratım var. Sözleşmeme saygı duyun’” demişti. Hafta içinde Elmas ve Torrent’in menajeri arasında yapılan görüşmeler netice vermezken İspanyol çalıştırıcı tazminatta indirime yaklaşmadığını sarihçe ortaya koydu. Torrent Başakşehir maçı sonrasında ise bu defa “Ne ayrılığı! Benim Galatasaray Kulübü ile 1 sene daha kontrat var. 1 sene daha burada, Galatasaray’dayım” dedi.

Toplam maliyet 2.1 milyon Euro

Torrent’in bu lafları, “Ayrılık isteniyorsa hem benim hem de takımımın kontratındaki koşullar neyse, bütün olarak yerine getirilmeli” imasında bulunduğu şeklini açıklandı. Galatasaray’ın tek taraflı kontrat feshi halinde Torrent’e 1.5 milyon Euro, 4 karakter takımına ise 660 bin Euro ödemesi gerekiyor. Bu takdirde Torrent’in ayrılık faturası 2 milyon 160 bin Euroya geliyor. Kulüp ise bu sayıları yarı yarıya indirmek için pazarlık arıyor ancak henüz bir çözüm bulunabilmiş değil. Galatasaray Başkanı Burak Elmas ise 11 Haziran’daki tercihi beklemeden ayrılık için yöntem arıyor.