Galatasaray'da seçim yarışı: Aysal'ın kararı kesin, Dursun Özbek'e sürpriz teklif! Burak Elmas liste çalışmasında

Galatasaray'da seçim yarışı: Aysal'ın kararı kesin, Dursun Özbek'e sürpriz teklif! Burak Elmas liste çalışmasında

30 Nisan’daki tercihin iptal olmasıyla yine adaylık hakkı kazanan Elmas, güçlü bir liste kurabilirse 11 Haziran’daki tercihe girecek. Camiada ehemmiyetli bir kesim daha önceki başkan Özbek’in de aday

Galatasaray Kulübü’nde 11 Haziran’da yapılacak Fantastik Tercihli Genel Heyet evvelinde kulisler iyice hareketlendi. Duruşma kararıyla iptal edilen 30 Nisan’daki tercihte başkanlığa aday olan ve bu düşüncelerinden bırakmayan Eşref Hamamcıoğlu ile Metin Öztürk’şöhret ardından iki ehemmiyetli adın daha aday olması gündeme geldi.

Özbek düşünme düzeyinde 

Camiada adaylık için öne çıkan üçüncü ad, daha önceki başkanlardan Dursun Özbek oldu. Özbek’i yine başkan olarak görmek isteyenlerin rakamı bir hayli fazla. Camianın önde gelen adları bu hafta içinde Özbek’le görüşerek, Eşref Hamamcıoğlu ile birleşmesini arz edecek. Şu anda adaylığa soğuk bakan Dursun Özbek, bu mevzudaki kesin kararını birkaç gün içinde verecek.

Aysal aday olmayacak 

Kulislerde bir başka daha önceki başkan, Ünal Aysal’ın da göreve talip olmayı düşündüğü iddiası ortaya atıldı. Aysal’ın, başkanlığı yarıyılında beraber çalıştığı daha önceki idareyicilerle yemekte toplanması bu doğrultudaki iddiaları kuvvetlendirirken, Hürriyet’in aldığı bilgilere göre Aysal’ın şu yarıyılda aday olmak gibi bir fikri netlikle yok.

Elmas liste çalışmasında 

Gözlerin çevrildiği bir başka ad ise mevcut başkan Burak Elmas. Aday olup olmama mevzusunda henüz karar veremeyen Elmas, yeni bir idare heyeti listesi kurmak için çalışmalarını sürdürdü. Elmas’ın, güçlü bir liste oluşturabilmesi halinde yine aday olacağı bilindi. Başkan adayları listelerini 20 Mayıs Cuma günü bildirecek.

BAŞKAN ADAYLARI SPOR ARENA'YA KONUŞTU

Galatasaray Başkan Adayı Metin Öztürk, Spor Arena YouTube kanalında tasarılarını ve münakaşa mevzusu olan ehemmiyetli noktalara yanıt verdi. Seçilmesi gidişatında yapacağı adaleye basitliği, Levent Nazifoğlu ile çalışacak olması, Nuri Şahin tartışmayı, Domenec Torrent ve Okan Buruk ile alakalı görüşleri ve çok daha aşırısı videomuzda.Galatasaray Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu, Spor Arena YouTube kanalında Uğur Yapıcı'nın davetliyi oldu. Galatasaray'da arzuladığı ideali ve tasarılarını anlatan Hamamcıoğlu, münakaşa mevzusu olan "parasız başkan adayı" söylemine ilk defa cevap verdi. Kulübün işlenebilir yapıya kavuşması, adaleye basitliği seçimi, Domenec Torrent'in geleceği, Daniel Farke'nin reellik hisseyi, futbol şubesinin mümkün yapılanması ve tercih gündemi... Hepsi ve daha aşırısı videomuzun tamamında.