Galatasaray'da yapılanma baştan inşa edilecek!

Galatasaray'da yapılanma baştan inşa edilecek!

11 Haziran’da yapılacak olan tercih sonrasında yarışı kim kazanırsa kazansın Florya’da yalnızca teknik değil yönetimsel kadroda da ehemmiyetli miktarda paklik yapacak.

Bu sene futbolda tarihinin en galibiyetsiz sezonunu geçiren Galatasaray’da artık tüm gözler 11 Haziran’daki tercihli genel heyete çevrilirken 2 başkan adayının da odak noktası Florya’daki yapılanma. Vazifeye aday olan Dursun Özbek de, Eşref Hamamcıoğlu da, futbolda yine zaferlere erişmek ismine ehemmiyetli başkalaşımlara imza atacak. 11 Haziran’da yapılacak tercih sonrasında yarışı kim kazanırsa kazansın Florya’da yalnızca teknik değil yönetimsel kadroda da paklik yapacak.

TORRENT'TEN SONRA SENSIBILE DE YOLCU

Bu istikamette sarı kırmızılılarda yolların dağılacağı tek ad Domenec Torrent ile takımı olmayacak. Hem Özbek hem de Hamamcıoğlu, atletik direktör Pasquale Sensibile ile de çalışmayacak. Galatasaray’ın galibiyete erişmesi ismine de Türkiye’ye ve sarı kırmızılı camiaya, futbol abuhavamıza yabancı olduğu görüşünün öne çıktığı Sensibile ile haziran ayında yollar ufalayacak.

CENK ERGÜN'Ü 2 ADAY DA İSTİYOR

Eşref Hamamcıoğlu’nun yanı gizeme başkan adayı Dursun Özbek’in de tercihi kazanması halinde Galatasaray’ı, camiayı, ligi rakipleri, Avrupa futbol dünyasını çok iyi tanıması sebebiyle Cenk Ergün ile çalışmayı düşündüğü ortaya çıktı.

ÖZBEK'İN ÖĞRETMEN ADAYI OKAN BURUK VEYAHUT ŞAHİN

Teknik adam mevzusunda da iki başkanın adresleri birbiriyle kesişiyor. Dursun Özbek’in ekibin önümüzdeki sene şampiyonluğa erişmesi ismine ligi, rakipleri, camiayı iyi tanıyan yerli bir teknik adamla çalışma isteği var. Özellikle Süper Lig’de son 15 sezonda yalnızca yerli teknik adamların şampiyonluk yaşadığı da göz önünde bulundurulurken ön tasarıya Okan Buruk ve Nuri Şahin adları çıkıyor.

HAMAMCIOĞLU DA YERLİ ÖĞRETMENE SICAK

Eşref Hamamcıoğlu ise Rudi Garcia ve Bruno Genesio adlarını gündeminde yakalasa da yerli olarak Okan Buruk fikrini ihtimalleri arasına aldığı bilindi.

150 MİLYON TL'LİK AYRILIK

Galatasaray’da sezonun sona ermesi ile beraber 7 futbolcunun kontratı bitti. Sarı kırmızılı kulüpte 3’ü kiralık toplam 7 futbolcunun vedası ile beraber kulüp ciddi bir maliyetten de kurtuldu. Galatasaray’ın azami maliyetli oyuncusu Sofiane Feghouli ile Ryan Babel’in ayrılığı ekip bütçesinin bütün 100 milyon TL alt inmesini sağladı. İki futbolcu ile beraber kiralık gelen Halil ve yarım sezonluğuna alınan Erick Pulgar ile Inaki Pena’nın da sözleşmeleri son buldu. Arda Turan ve Fatih Öztürk’şöhret de kontratları biterken Cimbom, sözleşmeyi biten 7 futbolcudan 4 yabancıya 7.5 milyon Euro, 3 yerli ada ise 20.5 milyon olmak üzere bu sezon toplam 146 milyon 425 bin TL para ödedi.

Galatasarayda yapılanma baştan inşa edilecek