Gaspçının aracıyla metrelerce sürüklenmişti! 'Bu bir canilik, bizi niye götürüyor'

Gaspçının aracıyla metrelerce sürüklenmişti! 'Bu bir canilik, bizi niye götürüyor'

Adana’da, pazarlık sırasında kardeşi Ali İrge'nin 19 cep telefonunu alıp kaçan gaspçının taşıtıyla metrelerce çekip, yaralanmasına neden olan Tuğba Akdağ 23, rehabilitasyonunun ardından taburcu…

Hadise, evvelki gün saat 10.00 sıralarında merkez Seyhan ilçesi Sarıhamzalı Semti’nde alana geldi. Ali İrge, cep telefonunu satmak için internete bülten verdi. Ali İrge, kendisiyle yeniden internet üzerinden bağlantıya geçen şahısla bin 900 TL’ye uyuşup, buluştu. Bu sırada tarafların yanına Ali İrge’nin kardeşi Tuğba Akdağ da geldi.

Plakasız hafif ticari taşıtla gelen bu şahıs, bakmak için Ali İrge’den cep telefonunu aldı. Bu şahıs, vasıtanın kapılarını kilitleyip kaçmak istedi. Vasıtaya tutunan Tuğba Akdağ ile kardeşi Ali İrge, etraftakilerin gözü önünde metrelerce çekildi. Bu sırada hadise yerinde olan Akdağ’ın 3 yaşındaki kızı Miray ise vasıtanın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Kardeşlerin yaşadığı korku anları, etraftaki iş yerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

POLİS, KUŞKULUNUN PEŞİNE DÜŞTÜ

İhbar üzerine bölgeye polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Kolundan ve başından yaralanan Tuğba Akdağ, yapılan ilk müdahalesinin ardından sağlık kurumuna götürüldü. Şehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Ofis Amirliği takımları, bölgedeki güvenlik kameralarını tahlile alıp, kuşkulunun tutulması için çalışma başlattı.

YAKALANDI

Polis, kimliğini tanımladığı kuşkulu A.Ç.'nin, merkez Sarıçam ilçesinde arabasıyla seyir halinde olduğunu tanımladı. Polis ekipleri, kuşkuluyu kovalamaca neticeyi tutup, nezaretine aldı. Kuşkulu A.Ç., denetlenmek üzere emniyete götürüldü.
‘HEM MÜLKÜME HEM CANIMI AMAÇLADI’

Sağlık Kurumundaki rehabilitasyonunun ardından taburcu olan Tuğba Akdağ, yaşadığı korku anlarını anlattı. Markete gittiği sırada kardeşinin sokakta beklediğini gördüğünü belirten Akdağ, “Ne yaptığını sorunca, cep telefonunu satacağını söyledi. O sırada bir taşıt geldi ve plakası olmadığını görünce şüphelendim. Kardeşimi uyarmaya gidiyordum ancak adamın cep telefonunu alıp kaçması bir oldu. Bizi de taşıtıyla beraber çekti. Bu bir canilik. Benim mülkümde gözü var da bizi niçin birliktesi götürüyor? Hem mülküme hem de canımı amaçladı. Davacıyım” diye konuştu.

‘O CANİ, KÜÇÜK KIZIMI DA DÜŞÜNMEDİ’

Suratında ve bedenindeki yaralarla yaşamak istemediğini kaydolan Akdağ, “O anda minik kızım da oradaydı. O cani hiç mi düşünmedi? Çocuğumu da çekseydi, öldürürdü onu. Kuşkulunun suratını gördüğümde böyle bir şey yapacak birine benzemiyordu ama alıp, kaçtı” dedi.


Gaspçının aracıyla metrelerce sürüklenmişti Bu bir canilik, bizi niye götürüyor

‘EN FAZLA DAYAK YİYİP GİDERDİ’

Vakanın ardından kardeşinin vasıtanın altında kalıp can verdiğini düşündüğünü, yaşadığını görünce kızına koştuğunu anlatan Akdağ, “O cani, arda dönüp baksaydı, taklalar attığımızı görürdü. Durup yanımıza gelse, en fazla dayak yer giderdi. Böyle yaparak çok kabahatli gidişata düştü. Ne olduğunu kavrayamadım. Sonuna kadar bu işin peşini vazgeçmeyeceğim” ifadelerini kullandı.