Gaziantep FK'da Erol Bulut'tan transfer açıklaması

Gaziantep FK'da Erol Bulut'tan transfer açıklaması

Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Erol Bulut, oyuncuları ile sezonun ilk idmanına çıktı. Bulut, geçtiğimiz sene ekibe geç katılan yeni transferlerin ekibe geçim mevzusunda mesele yaşadığını ve

İdman, futbolcuların açma ve germe çalışmaları ile başlarken, ardından teknik strateji çalışmalarla devam etti. İdman, bazı taraftarlar tarafından da takip edildi.

“İSTEDİĞİMİZ TRANSFERLERİ EN KISA ZAMANDA ASILLAŞTIRMAK İSTİYORUZ”

Bulut, yeni sezonda ekipte her kulüpte olduğu gibi bazı oyuncuların gittiğini ve bazı yeni oyuncuların da transfer edileceğini söyledi.
Takım içinde geçim meseleyi yaşamamak için bu sene transfer çalışmalarının erken bitirileceğine işaret eden Bulut, “Her sezonda ve her ekipte olduğu gibi giden oyuncular oluyor, gelen oyuncular oluyor. Bizde de gidenler oldu, olacak. Sezonun başındayız. Haziran ayında transfer yarıyılı başladı. Uzun zamanımız var. İstediğimiz transferleri en kısa zamanda asıllaştırmak istiyoruz. Futbolcularımız ne kadar bize erken zamanda katılırsa daha iyi bir kamp yarıyılı geçiririz. Yeni dostların geçimi mevzusunda geçmiş sezonda kasvetler yaşadık. Bu sezon bunları yaşamamak ismine transferleri erken yapmayı düşünüyoruz. İdare bunun üzerinde çalışıyor. En kısa vakitte bu transferler aramıza katılacak” diye konuştu.

“YENİ TRANSFERLERİN ADAPTE OLMASI İÇİN ERKEN TRANSFER TARAFTARIYIZ”

Bulut, ekibe yeni gelecek olan oyuncuların ekibe adapte olması için erken transfer taraftarı olduklarını ve bu mevzuda çalışmaların başladığını söyledi.

Geçtiğimiz sene geç yapılan transferlerin ekibe uyarlamayı mevzusunda mesele yaşadığını dile getiren Bulut, “Geçen sene beşli sistemde oynadık. Bu yıl dörtlü sistemde devam edeceğiz. Natürel olarak kanat sporcularımıza lüzumumuz olacak. Bunun için de arayışlarımız var. Sağ, sol bekte, forvette gereksinimlerimiz olacak. Komisyonumuz bunun için hem yerli hem yabancı futbolcular üzerine çalışıyor” dedi.

Yurt dışı kamp maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı bu sene Türkiye’de kalmayı seçim ettiklerini söyleyen Bulut, “Kamp için maliyetlere baktığınız zaman her kulüp gibi biz de ülkemizde kalmayı seçim ettik. Yurt dışı kampları bütçeye aşırısıyla yansıyor. Bu yıl televizyon kazançlarımıza baktığımızda her kulüp gibi ne yazık ki bizler de olacağız” diye konuştu.