Gaziantep'te şaşırtan olay! Dolandırıldıklarını 3 yıl sonra anladılar

Gaziantep'te şaşırtan olay! Dolandırıldıklarını 3 yıl sonra anladılar

Gaziantep'te inşaat işletmesi tarafından dolandırıldığını öne süren bir grup, çocuklarıyla alanda eylem yaparak, mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Gaziantep'te bir inşaat işletmesinin Beylerbeyi ve Yeditepe semtlerinde asıllaştıracağını belirttiği ev projesinden konut almak isteyen 300 şahıs müracaatta bulundu. Takribî 3 sene evvel peşinat yatıranlar, aradan geçen zaman içerisinde inşaata başlanmaması üzerine firma hakkında kabahat bülteni yaptı. Mağdur olduğunu öne süren 50 karakter grup, öğle saatlerinde çocuklarıyla beraber 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda eylemde bulundu.

Dolandırılarak mağdur edildiklerini söyleyen grup ismine konuşan Hacı Çiçek, "İşletme bundan 3 sene evvel insanları konut yapma taahhüdü ile dolandırdı. Biz dolandırıldığımızı son bir senede bildik. İşletmenin emeli Yeditepe ve Beylerbeyi projesinden konut verme taahhüdüyle dolandırmaktır. 100 bin, 200 bin lira veren mağdurlar var. İnşaatlar bir cinsli ilerlemedi ve dolandırıldığımızı anladık. Hakkımız olan konutlarımızı arz ettik, işletme sahibi ve ortağı da dolandırıldıklarını söylüyorlar. Ortada 60 milyon liralık bir dolandırıcılık var. 300 bireyin dolandırılması mevzubahisi ve mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz" dedi.