Geç kalınca sınava alınmadı, 'İşim vardı' dedi

Geç kalınca sınava alınmadı, 'İşim vardı' dedi

Adana'da Temel Yeterlilik Testi'ne TYT geç kalıp, imtihana alınmayınca yetkililerle tartışan Nardan Bedircan 20, "Neden geç kaldın?" sualine "İşim vardı" cevabını verdi. 

Kentte Yükseköğretim Müesseseleri Sınavı'nın YKS ilk seansı TYT'ye girecek adaylar, salona erişmek için sabah erken saatlerde mektep önlerine geldi. Seyhan ilçesindeki İsmet İnönü İlkokulu'nda da adaylar, salonlara girerken, aileleri coşkuyla bekleyip, dua etti. İmtihana giriş için kapılar kapandıktan sonra 10.13'te mektebe gelen Nardan Bedircan, "Ben 10.15'te dolaysız imtihana giriş yapılacak sandım. O zaman neden 10.15 yazıyor? Geçemez miyim? Lütfen izin verin" diyerek yetkililerle tartıştı.

Geç kalınca sınava alınmadı, İşim vardı dedi

Mektep müdürü İsmail Karaoğlu ise "İmtihan 10.15'te başlıyor ama imtihana girmen için kaçta mektepte olman gerektiği dokümanında yazıyor" diyerek imtihana alamayacağını söyledi.

Yakınları ile beraber tekerrür mektep önüne gelen Nardan Bedircan, bu defa polis memurlarını ikna etmeye çalıştı. "Neden geç kaldın?" sualine "İşim vardı" cevabını veren Bedircan, yetkililere yaptığı ısrara netice alamayınca mektep önünü ufaladı.