Gece yarısı İstanbul'un göbeğinde kalaşnikoflu çatışma!

Gece yarısı İstanbul'un göbeğinde kalaşnikoflu çatışma!

Maltepe'de iki grup arasında gece saatlerinde kalaşnikof marka uzun namlulu silahların kullanıldığı çatışma çıktı. Vakada 1'i ağır, 2 birey yaralandı.

Hadise saat 23:00 sıralarında Maltepe Esenkent Semti Endere Caddesi'nde alana geldi.

Edinilen bilgiye göre gündüz müzakere eden 2 grup gece Endere Caddesi'nde buluştu. Hadise yerine 2 arabayla gelen grup ve yaya grup arasında kalaşnikof marka uzun namlulu silahların kullanıldığı çatışma çıktı.

Gece yarısı İstanbulun göbeğinde kalaşnikoflu çatışma

Hadise yerine 34 CUF 707 plakalı arabayla gelen Mesut Yılmaz bacağından yaralanırken sürücü koltuğunda oturan Mevlüt Sağdıç başından yaralandı. Vakadaki öbür araba ve grup kaçarak izini kaybettirdi. Silah seslerini dinleyen yurttaşların haber vermesiyle hadise yerine polis ve sağlık takımları sevk edildi. Çatışmada yaralanan Yılmaz ve Sağdıç Sağlık Araçlarıyla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Sağdıç'ın hayati riskinin devam ettiği bilindi.

Gece yarısı İstanbulun göbeğinde kalaşnikoflu çatışma

BİR GÖZALTI

Çatışmanın ardından sokağı taşıt ve yaya trafiğine kapatan polis ekipleri etrafta geniş güvenlik tedbiri aldı. Polis ekipleri yaptığı araştırmada hadise yerinde kalaşnikof ve silahlara ait kurşun çekirdekleri buldu. Çatışmada mermi delikleri olan araba araştırılmak üzere polis merkezine götürülürken park halindeki başka bir arabanın sırçasına ve kaportasına da kurşun isabet etti. Hadise yerinde polis uzun zaman çalılıkların arasında silah aradı.

Gece yarısı İstanbulun göbeğinde kalaşnikoflu çatışma

Çatışmayla alakalı 1 birey nezaretine alınırken soruşturma sürdürülüyor.