Genç çift ölüme böyle gitmiş: Korkunç kazanın görüntüsü ortaya çıktı

Genç çift ölüme böyle gitmiş: Korkunç kazanın görüntüsü ortaya çıktı

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde Hüseyin Sinan Turan 40 ve eşi Ayşenur Turan'ın 26, yıkılan motosikletle 'motorcu arkadaşı bariyer'e 1 metre kala bariyerin altından geçerek, hayatını yitirdiği kazanın

Kentte işletmede çalışan 1,5 senelik konutlu Hüseyin Sinan Turan ve Ayşenur Turan çifti, motosikletli bir grup dostu ile pazar gşanı gezmek için Kızılcahamam ilçesine gitti. Dönüşte Hüseyin Sinan Turan'ın kullandığı 06 G 0080 plakalı motosiklet, D-100 kara yolunun Kızılcahamam Kargasekmez mevkisindeki virajda yıkıldı. Turan çifti yan uyuyan motosikletle beraber virajın başladığı noktada bariyerlerin altındaki boşluktan geçti. Motosiklet bölünürken, Hüseyin Sinan Turan ve eşi Ayşenur Turan, hadise yerinde yaşamını kaybetti. Motosikletlerin alttan geçmesini önlemek için yapılan 'motorcu arkadaşı bariyer'e 1 metre kala boşluktan geçerek can veren Turan çiftinin cenazesi, Karşıyaka Kabirliği’nda toprağa verildi.

KAMERA GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

Motosiklet tutkunu Hüseyin Sinan Turan ve Ayşenur Turan'ın yaşamını kaybettiği kazanın kamera görüntüsü ortaya çıktı. Grupta yer alan motosiklet sürücüsünün kask kamerasına yansıyan kazada; Turan çiftinin viraja girerken öndeki motosikleti solladığı, bu sırada yan uyuyan motosikletin yıkılıp çekilerek 'motorcu arkadaşı bariyer'e 1 metre kala bariyerin altındaki boşluktan geçtiği görüldü. Bariyerdeki boşluktan geçerken ortadaki direğe de çarpıp bölünen motosiklette bulunan Turan çifti, yaşamını kaybetti. Görüntüde, kazayı gören gruptaki motosiklet sürücülerinin durup, yerde uyuyan Turan çiftinin yanına gittikleri görülürken, bu sırada motosikletin çevreye bölen parçaları da görüntüye yansıdı.

Genç çift ölüme böyle gitmiş: Korkunç kazanın görüntüsü ortaya çıktı


Çiftin dostu Emrah Çetin, DHA'ya yaptığı açıklamada Sinan ve Ayşenur'un motor kullanmayı çok beğendiklerini söyleyerek, "Belki motorcu arkadaşı bariyerler 1 metre daha uzun olsaydı kurtulabilirlerdi ama olmadı. İkisini de kaybettik" demişti.