Genç doktor Süleyman Törehan Tarık'tan acı haber! Koronavirüse yakalanıp atlatmıştı

Genç doktor Süleyman Törehan Tarık'tan acı haber! Koronavirüse yakalanıp atlatmıştı

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kurumu'nde misyonlu Dr. Süleyman Törehan Tarık 26, 4 aydır bağışıklık sisteminin bozukluğuna bağlı büyüyen ve 'hemofagositik belirtiyi' olarak öğrenilen Hemofagositik…

Ankara Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp kısmını tamamlayıp geçen sene Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kurumu’nde misyonuna başlayan, aynı zamanda Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda araştırma vazifelisi olan Dr. Süleyman Törehan Tarık, takribî 4 ay evvel rahatsızlandı. Misyon yaptığı sağlık kurumuna kaldırılan Dr. Tarık’ın yapılan muayenelerinde bağışıklık sisteminin bozukluğuna bağlı büyüyen ve hemofagositik belirtiyi olarak öğrenilen HLH hastalığı teşhisi konuldu. Sağlık Kurumunda rehabilitasyona alınan Dr. Tarık, evvelki gün meslektaşlarının tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı.

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kurumu’ndeki harekâtların ardından Dr. Süleyman Törehan Tarık’ın cenazesi, memleketi Kütahya’ya getirildi. Koronavirüs ihtiyatları sebebiyle cenaze namazı Şehir Kabirliği’nda kılınan Dr. Tarık, ailesi, akrabaları, yakınları ve üniversiteden dostlarının gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Genç doktor <strong>Süleyman Törehan Tarık</strong>tan acı haber Koronavirüse yakalanıp atlatmıştı

KORONAVİRÜSÜ YENMİŞ

Dr. Süleyman Törehan Tarık’ın amcası Ali Tarık, yeğeninin çok galibiyetli bir talebelik yaşamı geçirip, Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kurumu’ne doktor olarak ceddildiğini söyledi. Bu süreçte 3 ay süresince Covid-19 servisinde misyon yaptığını ve bu zamanda koronavirüse tutularak atlattığını anlatan Ali Tarık, "Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp kısmını derece ile tamamladı. Geçen sene mayıs ayında Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kurumu’ne doktor olarak atandı. Burada pandemi servisinde 3 ay misyon yaptı. Misyon yaptığı yarıyılda koronavirüs hastalığını tutuldu ve atlattı. Ancak hastalığını tamamen atlattıktan sonra bir cinsli kendine gelemedi. Takribî 4 ay evvel yapılan tetkikte kan bedellerinde mesele olduğu ve ciğerlerinde büyük problemler oluştuğu anlaşıldı. Misyon yaptığı Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kurumu'nin yoğun bakımında yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Bir çeşit kan hastalığı olduğu bizlere söylendi. Genç yaşta büyük bir kıymetimizi kaybetmenin yeisi içindeyiz" dedi.

Genç doktor <strong>Süleyman Törehan Tarık</strong>tan acı haber Koronavirüse yakalanıp atlatmıştı

ÜNİVERSİTEDEN BAŞSAĞLIĞI İLETİYİ

Dr. Süleyman Törehan Tarık’ın misyon yaptığı Akdeniz Üniversitesi de başsağlığı iletiyi yayınladı. Üniversite internet sitesinden yayınlanan iletide, "Üniversitemiz hastanesinde misyon yapan Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda araştırma vazifelisi Dr. Süleyman Törehan Tarık’ı kaybetmenin derin yeisi içindeyiz. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesi, yakınları ve Akdeniz Üniversitesi ailesine bağ sıhhati dileriz" denildi.

Genç doktor <strong>Süleyman Törehan Tarık</strong>tan acı haber Koronavirüse yakalanıp atlatmıştı