Giresun'da yol kenarında bulunan cesedin sırrı çözüldü! Kırgız kadın cinayete kurban gitmiş

Giresun'da yol kenarında bulunan cesedin sırrı çözüldü! Kırgız kadın cinayete kurban gitmiş

Giresun’un Görele ilçesinde Çömlekçi grup yolu kenarında bulunan kadın cesedinin 40 yaşındaki Kırgız tebaalı Keremet Nyshanova’ya ait olduğu ve cinayete kurban gittiği bilindi. Hadiseyle alakalı Metin

Vaka, dün akşam saatlerinde ilçeye bağlı Gültepe köyü yolu üzerinde alana geldi. Yol kenarındaki ormanda bir bireyin hareketsiz uyuduğunu görenler, gidişatı jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen takımlar, kadın cesediyle karşılaştı. Jandarma takımlarının yaptığı analizde kadının başında ve omzunda mermi izlerine tesadüfüldü. Savcının vaka yerinde yaptığı analizin ardından kadının cansız vücudu Görele Devlet Sağlık Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ

Hadiseyle alakalı geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Jandarmanın araştırmaları neticeyi cesedin, Kırgızistan tebaalı Keremet Nyshanova'ya ait olduğu tanımlandı. Vakanın kuşkulusu olarak kadının beraber yaşadığı Metin A., hadisede kullanıldığı değerlendirilen ruhsatsız silah ile beraber nezaretine aldı.

Metin A.'ya takviye ettiği öne sürülen Hayrullah Ç. de nezaretine alındı. Öte yandan kadının Tirebolu ilçesinde öldürüldüğü ve Görele'ye getirilerek ormana atıldığı tanımlandı.