Giresun'daki darp olayı büyük tepki çekmişti... CHP'den açıklama geldi

Giresun'daki darp olayı büyük tepki çekmişti... CHP'den açıklama geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz tarafından bir kadının darbettirildiği iddiasına ait açıklama yaptı. Torun, "Vakanın tamamen dışında olan…

Torun, yazılı açıklamasında, Giresun'un Eynesil ilçesinde yaşanan darp hadisesinin ardından parti genel merkezi tarafından genel analiz başlatıldığını bildirdi.

Belediye Başkanı Karadeniz'in ilçedeki bir parkla alakalı şikayet gelmesi üzerine bölgeye gittiğini, Karadeniz'in şikayetçi aileyle görüşmesi esnasında parkın firma sahipleriyle aile arasında itiş kakış yaşandığını belirten Torun, "Belediye başkanımız ve çalışma dostları, aile ve firma sahipleri arasındaki itiş kakışı yatıştırmak için mücadele göstermiştir." açıklamasında bulundu.

Parkta bulunan bir hayli yurttaşın vakaya tanıklık ettiğini vurgulayan Torun, şunları kaydoldu:

"KABUL ETMEMİZ MUHTEMEL DEĞİLDİR"

"Bölge sakinleri, söz konusu aile ile parkın firma sahipleri arasında geçmişten gelen bir husumet olduğunu da aktardılar. Belediye başkanımız, söz konusu hadisede vazife ve sorumluluk şuuruyla hareket etmiştir. Hal böyle iken vakanın tamamen dışında olan belediye başkanımızın, vakanın içine çekilmeye çalışılmasını ve hatta suçlanmasını kabul etmemiz muhtemel değildir. Yaşananları şuurlu olarak saptırmaya çalışarak, belediye başkanımız üzerinde olumsuz yosunu yaratmaya çalışmak ne hukuka ne de vicdanlara sığar."

Vakanın tüm ebatlarıyla aydınlatılması için yargı sürecinin sonuna kadar takipçisi olacaklarını aktaran Torun, "Gerek başkanımız gerekse çalışma dostları açılacak davada da şahit olarak ifade verecektir." değerlendirmesini yaptı.

: İlginize Sürükleyebilir Yeniden binlerce bireyi dolandırdılar! Markette reyoncuydu Ferrari aldı!Bu nasıl aile! Bir defa daha gündemdeler... Bir cinayet daha...Tüm eserleriyle ses getiren Dr. Budayıcıoğlu Hürriyet'te... 'Bakımsız park' tartışmasında oğlu ve gelini ile beraber darbedildidaha fazla video için