Göle duba koyup günlük kiraya verdiler! İzinsiz yapılar kaldırılacak

Göle duba koyup günlük kiraya verdiler! İzinsiz yapılar kaldırılacak

Adana’da, Seyhan Baraj Gölü’nde dubalar üzerine inşa edilen yüzen barakalar, günlüğü 700 liradan kiralanıyor. Barakalar dron ile havadan görüntülenirken, yetkililer izinsiz yapıların kaldırılması için

Kentin bütün ortasında kalan ve etrafındaki yeşil alanlarla yaz aylarında cazibe merkezi olan Seyhan Baraj Gölü'nde kocamanlı minikli teknelerin yanı gizeme barakadan yüzen baraka evler da ortaya çıktı. Barajda ilkel görüntü oluşturan barakaların rakamları her geçen gün çoğalıyor. DHA'nın havadan dron ile görüntülediği barakalar, sosyal medyadan günlük 700 TL'ye kiralanıyor. Barakaları kiralayanların, gölde doğum günü ve konutluluk öneriyi gibi aktiflikler reelleştirdiği de belirtildi.

Göle duba koyup günlük kiraya verdiler İzinsiz yapılar kaldırılacak

'ZORUNLU ÇALIŞMALAR BAŞLATILACAKTIR'

Yüzen barakaların izinsiz olduğunu açıklayan Devlet Su İşleri DSİ 6’ncı Bölge Müdürlüğü yetkilileri kaldırılması için teşebbüste bulundu. DSİ'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bu yapılaşmaların alakalı resmiyeti yönetimizde bulunmamaktadır. Bu yapılaşmalarla alakalı yönetimiz tarafından verilen bir izin yoktur. Müdürlüğümüz, Adana Valiliği koordinasyonunda öteki müesseselerle iş birliği yaparak zorunlu çalışmalar başlatılacaktır."

Göle duba koyup günlük kiraya verdiler İzinsiz yapılar kaldırılacak