Görülmemiş rekoru kırmıştı... 7 metrelik tırnaklarını 30 yıl sonra kestirdi!

Görülmemiş rekoru kırmıştı... 7 metrelik tırnaklarını 30 yıl sonra kestirdi!

'Dünyanın en uzun tırnakları' rekorunu 2017'de elde etmişti... Ayanna Williams, 30 sene sonra tırnaklarını kestirince tekerrür gündeme geldi. Kadının tırnakları için tükettiği para ve zaman…

Dünyadanın en uzun tırnaklara sahip ünvanını 2017'de elde eden Ayanna Williams, 30 sene sonra tırnaklarını kestirdi. Williams 7 metre 33 cm uzunluğundaki tırnaklarının bakımı için 20 saat manikür yaptırıyordu.

Amerika Birleşik Devletlerinin Teksas eyaletindeki Houston şehrinde yaşayan Ayanna Williams, 2017'de 5,7 metrelik tırnaklarıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Görenleri iki defa donakaltmayı muvaffak olan Williams, 30 sene sonra tırnaklarını kestirdi.

Tırnak kestirme operasyonu ise, Fort Worth bölgesindeki bir dermatolog tarafından asıllaştırıldı. Kesimde testere kullanıldı. Williams 7 metre 33 cm uzunluğundaki tırnaklarının bakımı için 20 saat manikür yaptırırken, tırnaklarını boyamak için ise iki şişe oje sürüyordu.Görülmemiş rekoru kırmıştı... 7 metrelik tırnaklarını 30 yıl sonra kestirdi
ARTIK KURTULABİLİRİM

Yaşamını güçleştiren tırnaklardan kurtulmaya karar verdiğini ifade eden Williams, "Uzun haldeki tırnaklarımla bulaşık yıkamak, çarşaf sermek gibi yevmiye konut işlerini yapamıyorum. Rekor maksadım vardı. Onu da asıllaştırdığıma göre artık tırnaklardan kurtulabilirim" dedi.

Williams "Tırnaklarım olmasa kraliçe kalmaya devam edeceğim" derken bundan böyle tırnaklarını 15 santimetreden fazla uzatmayacağını da söyledi. Erişmen tırnak ise artık Florida'da bir müzede sergilenecek.