Görüntüler infial yaratmıştı! Açıklaması kimseye inandırıcı gelmedi

Görüntüler infial yaratmıştı! Açıklaması kimseye inandırıcı gelmedi

ADANA’da Anıl H.’yi rehin alıp, boğazına bıçak yaslayarak sürüklediği videoyu kendisini terk edip hakkında uzaklaştırma kararı çıkartan sevgilisi Zekiye A.’ya yollayarak tehdit ettiği öne sürülen…

Adana Mavi Bulvar'daki bir sitede oturan Kemal A., 'Ceren' adını kullanan sevgilisi Zekiya A.’nın kendisini terk etmesi üzerine, genç kızın dostu Anıl H.’yi 18 Mart’ta evine çağırdı. Anıl H.’nin boğazına bıçak yaslayan Kemal A., tehdit ve hakaretlerde bulunarak sürüklediği videoyu genç kıza gönderdi. Kemal A.'dan korkup saklandığı öne sürülen Zekiye A., polis ekiplerinden destek istedi. Kemal A., 25 Mart'ta nezaretine alındı. Emniyetteki ifadesinde görüntülerin kurgu olduğunu öne süren Kemal A., operasyonlarının ardından hür vazgeçildi.

VİDEOYU PAYLAŞITI, DESTEK İSTEDİ

Vakanın ardından genç kız, kendisine sevk edilen videoyu, Twitter’daki hesabından paylaşarak destek istedi. Zekiye A., paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Yanına gitmediğim için dostlarımı ailemi bu biçimde tehdit ediyor. Herkese şiddet uyguluyor, kezlerce vefattan döndüm. Kesintisiz tehditle yaşıyorum, konuttan dışarı çıkmıyorum ve kaçarak yaşıyorum. 40-50’den fazla dosyası var ve hepsi bayana şiddet, darp, yaralama. Ama cezaevinde yalnızca 5 ay yattı. Bir kadının yaşamı canı bu kadar az bir müddet olmamalı. Kendisi cezaevinden çıkalı 1 ay oldu ve şu an bu gidişattayım, zorunlu cezayı vermelerini istiyorum. Ben ne zaman öldürüleceğim fobisiyle yaşamaktan bıktım. Henüz 21 yaşındayım yaşamam gereken çok şey var bunu böyle bir adam tamamlamasın. Bu videoyu yayalım, zira gidip davacı olduğum halde hala bir haber alamadım ve hala tehditle yaşıyorum. Bu vakada yalnızca ifade verip çıktı ve beni arayıp ‘Noldu bak ifade verdim çıktım’ diyerek dalga geçti. Kendisi aynı zamanda ruh sıhhati bozuk bir insandır. Cezaevinde ruh sıhhati sağlık kurumuna götürülüyordu. Bana şiddet uygulamasından usandım ve sabredemiyorum. Bana destek edin.”

İNFİAL YARATTI

Sosyal medyada paylaşılan görüntüler, infial yarattı. Çok rakamda kullanıcının tepkisini sürükleyen görüntünün ardından Kemal A.'nın boğazına bıçak yasladığı Anıl H., paylaştığı videoyla, görüntülerin kurgu olduğunu öne sürdü.

KULLANICILAR KURGU OLDUĞUNA İNANMADI

Sosyal medya kullanıcıları, görüntülerin kurgu olduğuna inanmayınca bu kere Kemal A., Anıl H., ile beraber konutta buluşup yeni görüntüler sürükleyerek paylaştı. Anıl H., tehdit altında olmadığını, vakanın bir aylık bir mesele olduğunu korundu.

Kemal A. ise, "Öncelikle tüm Türkiye'den özür diliyorum. Orada ağzımdan Allah tümcesi çıktığı için hepinizden çok özür diliyorum. Bunun için çok pişmanım. Anıl zati benim kardeşim. Bunlar yalnızca kurgu” dedi.

UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRMIŞ

Genç kızın, 'karşılıksız çek verme', 'ev dokunulmazlığının ihlali', 'uyuşturucu', 'polise sabretme' gibi kabahatlerden kaydı bulunan Kemal A. için uzaklaştırma kararı aldırdığı ifade edildi. Kemal A.'nın 30’dan fazla kabahat kaydı olduğu ortaya çıktı.

Kemal A.'nın 2 sene evvel bir kuyumcudan 3 gün evvel evlendiği Hale Nur A. ile beraber 65 bin lira kıymetindeki 7 altın bileziği çalmaya çalışırken tutulduğu belirtildi. Vaka hatıranın ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdığı tespit edildi.

NEZARETİNE ALINDI

Sosyal medyada çok rakamda şahıs tarafından paylaşılan, tepkilere neden olan görüntülerin ardından Kemal A. hakkında tutma kararı çıkarıldı. Şehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Gasp Ofis Amirliği takımları, adresi tanımlanan Kemal A.’yı gece saatlerinde tutarak nezaretine aldı. Kemal A.’nın emniyetteki sorgusunun sürdüğü bildirildi.