Görüntüler infial yaratmıştı... İsrail polislerine soruşturma açıldı

Görüntüler infial yaratmıştı... İsrail polislerine soruşturma açıldı

İsrail, dün Filistinli gazeteci Shireen Abu Akleh'in cenaze kafilesine saldıran İsrail polislerine soruşturma açılacağını duyurdu.

Filistinli gazeteci Shireen Abu Akleh geçtiğimiz Çarşamba günü Batı Şeria'da İsrail eforları tarafından ateş açılması neticeyi yaşamını kaybetmiş, dün de tertip edilen cenaze merasiminde İsrail eforları bu kere gazetecinin cenaze kafilesine saldırmıştı. İsrail, bugün İsrail eforları tarafından öldürülen gazetecinin cenazesine saldıran ve Kudüs'teki merasim sırasında tabutu düşürmelerine neden olan polisler hakkında soruşturma açılacağını açıkladı. Yapılan açıklamada, "İsrail, polis memurlarını destekliyor, ancak yaşanan bu hadiseden dersler de çıkarılacak. İsrail polisi, suratlarca başkaldırıcı merasimi sabote etmeye ve polise hasar vermeye çalıştıkları için efor kullanmak zorunda kaldı" denildi.

Görüntüler infial yaratmıştı... İsrail polislerine soruşturma açıldı

BLİNKEN'DAN DA KINAMA GELMİŞTİ

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Antony Blinken da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri yurttaşı olan Abu Akleh'in cenaze kafilesine izinsiz giren İsrail polisinin görüntülerinden rahatsız olduğunu dile getirerek, "Her aile, beğendiklerini iftiharlı ve manisiz bir biçimde uğurlamayı hak eder" ifadelerini kullanmıştı.

BU VİDEO İLGİNİZE SÜRÜKLEYEBİLİR

İsrail eforlarının öldürdüğü gazeteci Aqleh son yolculuğuna uğurlandıdaha fazla video içinİsrail güçlerinin öldürdüğü gazeteci Aqleh son yolculuğuna uğurlandı