Görüntüler tepki çekmişti! Kendilerini '515 Haşimi' olarak tanıtan 20 Suriyeli sınır dışı edilecek

Görüntüler tepki çekmişti! Kendilerini '515 Haşimi' olarak tanıtan 20 Suriyeli sınır dışı edilecek

Adana’da, kendilerini '515 Haşimi' olarak tanıtan aşiret grupları arasındaki anlaşmazlık nedeniyle döner bıçakları ve sopalarla sokakta yürüyen Suriyelilerden kimliği belirlenen 20’si gözaltına alındı.

Seyhan ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’nde Suriyeli bir grubun sokakta, ellerinde döner bıçakları ve sopalarla yürüdüğü anlar, yine Suriyeli bir kişi tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerin yayılmasının ardından olayla ilgili haklarında soruşturma başlatılan şüphelilerin tespitine çalışan polis, eşkalleri belirlenen 20 kişiyi gözaltına aldı.

Olayla ilgili çalışmada şüphelilerin, Suriye’de Arap milliyetçiliğini savunan 5 farklı aşiretin mensuplarından oluşan ve kendilerini '515 Haşimi' olarak tanıtan grupta yer aldığı, aralarında uzun süredir fikir anlaşmazlığı yaşandığı belirlendi.

SINIR DIŞI EDİLECEKLER

Bazılarının araçlarına yazdığı 515 sayısının da Arap Haşimiler Devleti'nin sembolü olduğu tespit edilirken, gözaltına alınan 20 Suriyeli de haklarında yapılan işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Gözden KaçmasınAşı karşıtları Fransız vekili hedef aldı Akılalmaz görüntüler...Aşı karşıtları Fransız vekili hedef aldı! Akılalmaz görüntüler...Haberi görüntüle Gözden KaçmasınÖzel okullarda zam oranı belli olduÖzel okullarda zam oranı belli olduHaberi görüntüle