Görüntüleri nefes kesti... ABD Başkanı'na özel süpersonik uçak!

Görüntüleri nefes kesti... ABD Başkanı'na özel süpersonik uçak!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı'nın kullanımına özel olarak geliştirilen süpersonik uçak 2030 senesinde kullanıma hazır olacak. Resimleri ortaya çıkan uçak gerek teknik özellikleri gerekse…

Amerika Birleşik Devletleri’de Kaliforniya merkezli Exosonic firmayı ve Amerika Birleşik Devletleri Hava Güçleri tarafından ortak geliştirilen, saatte 2 bin 205 km sürate kadar erişebilen süpersonik uçak 2030 senesinde kullanıma hazır olacak.

Amerika Birleşik Devletleri’de Kaliforniya merkezli Exosonic firmayı ve Amerika Birleşik Devletleri Hava Güçleri, Air Force One Amerika Birleşik Devletleri başkanlık uçağının yerini alacak süpersonik uçak geliştiriyor.

2030 senesinde kullanıma hazır olması tasarlanan uçağın saatte 2 bin 205 km sürate erişebildiği ifade edildi.

Çift motorlu olarak planlanan uçakta 31 yolcu kapasitesi olacağı belirtildi.
Görüntüleri nefes kesti... ABD Başkanına özel süpersonik uçak
"GÖRÜLMEMİŞ TEKNOLOJİLER KULLANILACAK"

Exosonic’da misyon yapan tasarımcı Stephanie Chahan, "Yapılan bu konseptle şu anda kullanılan uçaklarda olmayan teknolojileri uygulamayı tasarlıyoruz" dedi.

Chahan, uçağın dünyadaki en süratli kuşlardan biri olarak ifade edilen 'alaca doğan' kuşundan esinlenerek planlandığını ifade etti.

Öte yandan uçakta, iki mutfağın, iki tuvaletin de yer alacağı açıklandı.Görüntüleri nefes kesti... ABD Başkanına özel süpersonik uçak