Görüşmelerle ilgili flaş gelişme... Bakan Ersoy'dan Rusya açıklaması!

Görüşmelerle ilgili flaş gelişme... Bakan Ersoy'dan Rusya açıklaması!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Rusya ile Türkiye arasındaki uçuş kısıtlamasına ait son vaziyeti aktardı. Görüşmelerin pozitif geçtiğini belirten Bakan Ersoy, "Türkiye hadise rakamlarında…

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Rusya’nın Türkiye ile uçuş kısıtlamasını kaldırmasına ait temasları sürdürdüklerini belirterek, "Görüşmeler pozitif gidiyor. Ruslar yerinde tespit yapacak" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki ortak açıklaması evveli gazetecilere açıklamada bulundu. Bakan Ersoy, Rusya’nın koronavirüs sebebiyle Türkiye’ye getirdiği uçuş kısıtlamasını kaldırmasına ait temaslar hakkında, "Görüşmeler pozitif gidiyor. Ruslar ziyaret programı istediler, programı verdik. Buluşma bekleniyor. Onlar bize 2 sayfa sual sordular, ayrıntılı yanıt verdik. Ruslar yerinde tespit yapacak" diye konuştu.

Bakan Ersoy, Rus kurulun ziyaretinin ardından bilgilerini Rusya devleti ile paylaşacağını, bu bilgiler ışığında ülkenin uçuşları yine başlatmaya karar vereceğini belirtti.

'8’DEN FAZLA ÜLKE İLE GÖRÜŞME SAĞLANDI'

Avrupa ülkeleriyle yapılan görüşmeler hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Ersoy, "Tam ülkelerle bizim Sağlık Bakanlığı yetkilileri onların Sağlık Bakanlığı yetkilileri, ’Covid idare merkezleri’ diyelim onlarla uzlaşma sağlıyoruz. Her iki kurulu kumpaslı olarak, kezlerce görüştürüyoruz. Herkesin karşılıklı sualleri oluyor. Sualler yanıtlanıyor. O safhalar geçiliyor şu anda. Pozitif gidiyor hepsi. Şu ana kadar 8den fazla ülke ile görüşme sağlandı. Avrupa ülkeleri de süratlendi. Fransa ile de başlıyor şimdi. Hollanda, Belçika hepsiyle görüşme olacak. Evvel sağlık ünitelerinin uzlaşmayı sağlanıyor. AB kendi içinde karar verme evresinde yeni yeni alıyor kararlarını. Avrupa dışı ülkeler de geçim sağlıyor" dedi.

'TÜRKİYE, AVRUPA KRİTERLERİNE GELDİ'

Türkiye’nin hadise rakamlarında Avrupa kriterlerine geldiğini kaydolan Ersoy, "Her ülkenin kriteri de değişik. Avrupa’nın tek bir kriteri yok. Biri diyor ’100 binde 50’, değişiği ’40’. Bir ülke diyor ki ’Bu yetmez değişinim’. Her ülkenin kendine ait kaideleri var. AB ortak karar almıyor. Öneri kararı alıyor yalnızca. Avrupa dışı ülkelerde her ülke kendi kararını kendi alıyor. O surattan tek tek görüşülüyor ülkelerle" diye konuştu.

'ULUS PLAJLARININ RAKAMI ÇOĞALIYOR'

Ulus plajları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Bakan Ersoy, "Ulus plajlarının rakamları çoğalıyor. Şu an rakamı 7ye çıktı. Önümüzdeki yıl çok daha fazla açacağız. Her bölgede açacağız. Şu anda 4’tü, 7’ye çıktı; önümüzdeki yıl 7’yi 14’e çıkaracağız. Bunların girişleri fiyatsız oluyor, hizmet standardı da 5 yıldızlı oluyor. Ulustan pozitif tepki alıyoruz, sayılarını arttıracağız" dedi.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara