Gözler burada! 11 milyon hisse satacak

Gözler burada! 11 milyon hisse satacak

AMC Entertainment bugün paylarının 11.5 milyon payını satmak için müracaatta bulundu. AMC’nin payları, haberler üzerine piyasa evveli operasyonlarda olumsuza döndü.

AMC Entertainment Perşembe günü yaptığı açıklamada, paylarındaki ticaret deliliğinin ortasında 11 milyondan fazla pay satmayı tasarladığını söyledi.

AMC bir SEC dosyasında, “Dağıtım Uyuşmasının koşullarına uygun olarak, satış acentelerimiz aracılığıyla zaman zaman toplam 11.550.000 adet A Sınıfı hain pay bonoyu öneri edebilir ve satabiliriz” dedi.

Gözler burada 11 milyon hisse satacak

AMC’nin payları, piyasa evveli operasyonlarda rotayı tersine çevirdi ve yüzde 20′den yüzde 7'ye düştü. AMC Entertainment, son haftalarda WallStreetBets yatırımcılarının dikkatini sürükleyerek, stoğu bu hafta takribî yüzde 140 çoğalışla Çarşamba günü tüm zamanların azami seviyesi olan 62.55 dolara yükseltti. Piyasa kıymeti 31 milyar doların üzerine çıktı.

AMC, pay satışından elde edilen parayı, mevcut borcun ödenmesi gibi “genel müessesesel emeller” için kullanmayı tasarladığını söyledi.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara