GSS borcu olanlar sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek

GSS borcu olanlar sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek

Genel Sağlık Sigortası prim borcu olanların sene sonuna kadar sağlık hizmeti alabilmesi için karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Genel Sağlık Sigortası GSS sistemine prim borcu olanlar, sene sonuna kadar sağlık hizmeti alabilmesi için Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
4736 Rakamlı Kanun'un 1'inci Maddesinin Birinci Fıkrası Kararından Muaf Yakalanacakların Tespitiyle Alakalı Bakanlar Heyeti Kararı'nda Farklılık Yapılmasına Ait Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre, GSS sistemi kapsamında olup prim borcu sebebiyle sağlık hizmeti alamayacak yurttaşlara ve bakmakla mükellef yakınlarına, Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık kuruluşları ile devlet üniversitelerinin sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinde üniversite sağlık kurumularında 31 Aralık 2022'ye kadar sağlık hizmeti verilecek.

Gözden Kaçmasınİstanbula kar yağışı uyarısı Meteorolojiden yeni hava durumu raporu... İstanbulda karın görüleceği günler belli olduİstanbul'a kar yağışı ihtarı! Meteoroloji'den yeni hava gidişatı raporu... İstanbul'da karın görüleceği günler muhakkak olduHaberi Görüntüle

Karar da Mevzubahisi kararla alakalı ortaya çıkabilecek kararsızları gidermeye, döner anapara ödemeleri ve uygulamaya ait öbür usul ve temelleri tanımlamaya Sağlık Bakanlığı yetkili olacağı ifade edildi.