Gülşah Saraçoğlu ve Deha Bilimlier için Demet Akalın daha ne desin?

Gülşah Saraçoğlu ve Deha Bilimlier için Demet Akalın daha ne desin?

Gülşah Saraçoğlu ile Dahi Bilimlier’in yasak aşk söylentilerinin ortasına “Tarafları uyarmıştım” diyerek bodosloma girdi Demet Akalın. Ama sonra bu mevzu sorulunca “Beni salın” dedi. Konsey nasıl buluyor

- Ömür Gedik: Valla Demet en son ne dediyse ben de benzerini diyorum, beni de salın bu mevzudan. Taraflar ve aralarındaki her neyse zerre kadar ilgime sürüklemiyor zira.

- Orkun Şöhret: Dahi ile Gülşah’ın mevzusu bütün kapanacakken Demet Akalın’ın sözleriyle yine tutuştu bu vaka. O surattan Demet Akalın artık bu konuda başrol oyuncusudur bana göre. “İletileri okudum” dedi, “İki tarafı da uyardım” dedi, daha ne desin? Onay mercii oldu Demet bu hadisenin.

Gülşah Saraçoğlu ve Deha Bilimlier için Demet Akalın daha ne desin

- Savaş Özbey: Aslında birbirini iyi tanıyan dört bireyin ilişkiler karesi bu. Bir köşesinde Aslı Bilimlier var. Rahatsız olduğu şey başına gelmiş, kandırılmış eş pozisyonunda. Gülşah Saraçoğlu var, konutlu adamla aşk yaşayan kadın pozisyonunda. Dahi Bilimlier karısını kandıran koca pozisyonunda. Başından beri yeri en sağlam, duruşu en net olan Demet Akalın. Diyor ki: 1 Bu yakınlaşmadan zati rahatsızlık vardı. 2 Ben tarafları uyardım. 3 Vaka patlayınca alakalı bireyi takipten çıkardım, birlikte iş yapmayı vazgeçtim. 4 Ben daha ne yapayım, beni bir salın. E haklı değil mi?

- Onur Baştürk: Biri sabah programlarına katılıp “50 adet asıl kürküm var, çok sıcak yakalıyorlar” diye şuursuz, günümüz asıllarından uzak çıkıntı açıklamalar yaparak kendini gösterme tasasındaydı. ötekiyi de pek öğrenilmiyordu.

Bu yasak aşk iddiasıyla adını duyurmuş oldu. Netice? Ben de Demet Akalın gibi bu mevzuyla alakalı “beni salın” demek istiyorum.

Gülşah Saraçoğlu ve Deha Bilimlier için Demet Akalın daha ne desin

Onur Baştürk - Orkun Şöhret - Savaş Özbey - Ömür Gedik

1 numaralı kendini beğenme ve önem verme şubesi

Banu Alkan, karşısında insanlar varmış gibi boşluğa konuştuğu bir yılbaşı tebrik videosu yayınladı sosyal medyada. Nasıl buldunuz?

- Orkun Şöhret: Helal olsun Banu Alkan’a. Nasıl konuşturdu yeniden kendinden! Süslenmiş püslenmiş, geçmiş kamera karşısına ve tatlı tatlı küçük küçük absürtlükler yapmış. Afrodit’in ayak sesleri bunlar sanırım Konsey.

- Savaş Özbey: Ayak sesleri? O daha çok havuz başında parmak ucunda yürümüyor muydu? Evet, bir yanıyla cümbüşlü, hep öyle oldu zati. Üstelik kendisi de mutlu görünüyor. Ama bir yanıyla da üzücü bir vaziyet var. Ben eğlenmekten kabahatlilik dinliyorum. Bunca sene sonra Ajda Pekkan da hâlâ gündemde ama apayrı biçimde. Hiç bu cins esrarengizliklere tenezzül ediyor mu?

Gülşah Saraçoğlu ve Deha Bilimlier için Demet Akalın daha ne desin

- Onur Baştürk: Ben çok tatlı, çok sarkastik buldum. Banu Alkan bu, 1 numaralı kendini beğenme ve önem verme şubesi.

- Ömür Gedik: Öğrenerek yapmış herhalde. Çok zeki bir kadın zira. Ben Afrodit’in bu “Kimseyi takmam, çılgınım, her istediğimi yaparım, en büyük star hâlâ benim, seksiyim, popülerim” havalarına bayılıyorum. Bu anlamda Türkiye’nin Madonna’sı kendisi.

Yeşilçam’ın soundtrack’i gibi

Emel Sayın, Yeşilçam şarkılarından oluşan bir albüm hazırlığında. Sizce nasıl olacak?

- Onur Baştürk: Heyecanlandım dersem palavra olur. Dinleyenlere mavi boncuk takmak istiyorum.

- Ömür Gedik: Bence şahane bir proje. Yeşilçam şarkılarının en yakışacağı ad natürel ki Emel Sayın’dır. “Mavi Boncuk”, “Feride”, “Bir Gece Ansızın Gelebilirim”, “Eller Eller” ve kim öğrenir daha hangi hoş şarkılarla yine buluşacağız. Emel Sayın, orkestra şefi, yakın arkadaşı Selçuk Tekay’ı kaybettiğinden beri sevinçsizdi. Bu albüm umarım yeniden onun o hoş suratını güldüren ve bizi de şahane sesiyle buluşturan, hoş bir iş olur.

Gülşah Saraçoğlu ve Deha Bilimlier için Demet Akalın daha ne desin

- Savaş Özbey: Aaa sıçrıyorsun Ömür... “Bak Yeşil Yeşil” var; “Hani Kuşlar Ağaçlar”, “Duydum ki Unutmuşsun”... Kadının diskografisi, Yeşilçam’ın soundtrack’i gibi. Bir yetmez, iki-üç albüm, seri olsun.

- Orkun Şöhret: Yeşilçam şarkıları en çok kime yakışır diye sorsanız Emel Sayın’ı ilk üçe koyardım. Hem çok özlemedik mi Emel Hanım’ı Konsey? Şöyle çıksın sahneye, söylesin o şarkıları tekerrür. Hem o yarıyılın en yakın tanıklarından Emel Sayın. Yaşanmışlıklarla söyleyecektir şarkıları...

30’larında gibi

Yeni bir sene demişken, Ajda Pekkan’dan bahsetmemek olmaz. 2022’yi sahnede karşılayan sanatçı, yeni imajıyla yeniden vaka yarattı...

- Orkun Şöhret: Biz tenkit etemeyeceğiz sanırım hiç Ajda Pekkan’ı. O nasıl bir elbiseydi, o nasıl bir sahne performansıydı... Bence işe yeni başlayanlar da, işte 10-15 yılını bitirenler de Ajda Pekkan’ı netlikle misal almalı. Bana kimse “Yaş ilerleyince ses gidiyor, yaş geçince iyi şarkılar yapılamıyor, belirli bir yaştan sonra sahneye çıkılmıyor” filan demesin artık. Tartışma ederim.

- Onur Baştürk: Nefisti, 30’larında gibiydi. Ajda da 1 numaralı metamorfoz-mutasyon, enerjiyi hep yüksek yakalama merkezi. Bir gram azalmıyor enerjisi. Bravo valla.

Gülşah Saraçoğlu ve Deha Bilimlier için Demet Akalın daha ne desin

- Ömür Gedik: Biz yeni seneye hangi şarkıyla girelim, hangi kırmızı kıyafeti giyelim diye düşünürken Ajda yeniden kaleye golü attı. Bir masal kahramanı edasıyla, pembeler içinde, 30’larında gibi çıktı sahneye. Ne diyelim, misal almaya çalışıyoruz ama süratine yetişmemize imkân yok.

- Savaş Özbey: Sen bir de aynı işi yapıyorsun Ömür. Hakikaten insanı komplekse sokar. Ama aynı zamanda esin de veriyor. Üniversitede tez yapsan olur vallahi: “Ajda Pekkan’ın Yaşamdayken Sonraki Kuşaklar Üzerinde Tesirleri”...

En azından akranı

Aleyna Tilki’nin aşk yaşamıyla alakalı her hafta yeni bir ad ortaya atılıyor. Genç şarkıcının ismi şimdi de rap’çi Uzi’yle anılıyor. Konsey bu gidişata ne diyor?

- Orkun Şöhret: Ben Aleyna Tilki’nin Uzi ile ilişkisi olduğunu sanmıyorum. Siz inanıyor musunuz? Yok olmaz, olamaz, olmamalı. Bazı ilişkiler daha ilk günden sonuçlarını belirli ederler ya hani, işte bu iki adın ilişkisi -varsa natürel- sonucu başından belirli ilişkilerden. Maksimum 15 gün sürer sürmez.

- Ömür Gedik: Geçenlerde “Yaşamımda biri olsa görürdünüz” dedi. Biriyle görülmediği için de değişik şahıslarla söylentisi çıkıyor. Bu sefer en azından akranı olan biriyle ismi anılmış.

Gülşah Saraçoğlu ve Deha Bilimlier için Demet Akalın daha ne desin

- Savaş Özbey: O hafta biri bir iddia ortaya atmasa zati kendisi çıkıyor, “Justin Bieber bana yürüdü” diyor, haftayı boş geçmiyor. Genç popçu dediğin, dünyanın her yerinde böyle. Adı çıkacak, reddedecek, tutulacak, dağılacak, barışacak... Ne hoş, bize de seyirlik oluyor işte.

- Onur Baştürk: Aleyna “Yaşamımda kimse yok” diye yalanlamış zati. Bir yandan Aleyna’nın yaşamında birinin kim olup olmadığı konusu çok da alaka çekici değil. Aleyna’nın arada bir yaptığı açıklamaları daha alaka çekici. “Justin bana yürüdü” gibi mesela.

Özerman’ın üstüne çok fazla gidildi

Savcılık, tacizle yargılanan Erkan Özerman hakkında kovuşturmaya gerek olmadığı kararı verdi. Sizce Best Model münazarası bitti mi?

- Orkun Şöhret: E şimdi ne oldu? Ne diyecek Erkan Özerman’ı yargılayanlar? “Kesin yapmıştır, münazaraya dahi gerek yok” diyenler? Yanlış anlaşılmasın, taraf değilim asla! Bir kabahat varsa cezası sonuna kadar çekilmeli. Ama ortada savcılık kararı var. Son söz söylenmiş olmuyor mu bu gidişatta?

- Ömür Gedik: Özerman’ın üstüne çok fazla gidilmişti. Senelerini bu sektöre adamış ve değer katmış bir ad. Hadisenin bu biçimde kapanması iyi oldu.

Gülşah Saraçoğlu ve Deha Bilimlier için Demet Akalın daha ne desin

- Onur Baştürk: Tekerrür böyle iddiaların ve rivayetlerin oluşmaması için bu noktadan sonra müsabakanın çok daha titizlikle yapılması gerekli. Geçmiş olsun Özerman’a.

- Savaş Özbey: Erkan Özerman’ın bundan sonra rastgele bir yeni iddiaya, yargılamaya mahal vazgeçmemek için 20 kat daha titiz davranacaktır. 

Yeni hoşluk simgeyi: Normallik

2022 Erkekler Kainat Hoşu Darya Kamil seçildi, sosyal medyada olay oldu. Kamil tenkitlere “Kıskançlık yapmanın bir anlamı yok” diye cevap verdi. Siz nasıl buldunuz kendisini?

- Ömür Gedik: Sosyal medyadaki yorumlar herkesi güldürdü, Darya da onlara mizahlı ve hayli öztehlikesiz bir yanıt vermiş işte. Tebrik ediyorum kendisini.

- Savaş Özbey: Adama çirkin diyen çarpılır natürel ama Kainat Hoşu deyince de insanın usuna Kıvanç’lar, Çağatay’lar, Burak’lar filan geliyor. Darya’nın resmi sosyal medyaya düşünce, “Bak gördün mü?” dedim; “Erkan Özerman hakkındaki iddialarla uğraşıyordu, başı kalabalık. Herhalde o hengamede aradan sıyrılıverdi...”    

Gülşah Saraçoğlu ve Deha Bilimlier için Demet Akalın daha ne desin

- Onur Baştürk: Darya’nın seçilmesi şuna işaret: Normallik, yeni hoşluk ya da yakışıklılık simgeyi. Herkesin ultra hoş olduğu devir geride kaldı. E bu da iyi bir şey değil mi?

- Orkun Şöhret: Evet, Darya Kamil’in Kainat Hoşu seçilmesi, tüm gençlere bir umut ışığı doğurmuştur. Ben gençlere sesleniyorum: “Eğmeyin başınızı, umutla bakın geleceğe. Darya seçildiyse herkes Kainat Hoşu seçilebilir!” Şaka bir yana çok merak ediyorum diğer adayları, çok merak ediyorum jüri abonelerini; neden bunlar saklanıyor, kavramıyorum.

Omicron tesiri

Koronavirüsün Omicron varyantı süratle dağılıyor. Kültür sanat ve kent yaşamında aksamalar olur mu sizce?

- Onur Baştürk: Şu an pozitif olmayan neredeyse yok gibi. Ama buna karşın aksama yok sosyal yaşamda.

- Orkun Şöhret: Ben bir daha kapanma olacağını düşünmüyorum. Ama aksamalar olabilir. Lüzumlu aksamalar olur hatta. Zira herkes Covid. Herkesin tasarıları iptal. Kafamızı nereye çevirsek virüs kapan birini görüyoruz, kiminle konuşsak “Karantinadayız, temaslıyız” dediğini dinliyoruz. Yılbaşındaki ihtiyaçsız kalabalığın tesirini de görmeye başlayacağız önümüzdeki günlerde. O surattan şu ocak ayında çok ekstra dikkat etmek gerekiyor.

Gülşah Saraçoğlu ve Deha Bilimlier için Demet Akalın daha ne desin

- Savaş Özbey: Avrupa’da ne yaşanıyorsa 3 hafta sonra bize de erişiyor. Baksanıza orada yine konulan kısıtlamalara... Bence pek öyle birkaç haftalık bir mesele değil. Herkes galalarını, açılışlarını, aktifliklerini iptal ediyor.

- Ömür Gedik: Ben şu anda Covid pozitifim. Semptom olunca hemen test yaptırdım ve cuma günü Uluorta’daki sahnemi erteledim. Ama konserleri iptal olmasın diye test dahi yaptırmayan, serum alıp sahneye çıkanlar olduğunu da dinliyoruz. Kim öğrenir kaç şahsa bulaştırıyor, günahlarına giriyorlar. Etrafımda her üç bireyden ikisi korona. Birkaç haftaya sürü bağışıklığıyla gece yaşamı bir tık daha gevşeyebilir.

‘Suskuna al’ butonu da bir çözüm

Abisi Ali Murat Altunmeşe’nin ölümüyle sarsılan oyuncu Fırat Altunmeşe, Instagram’da “Alayınız sahte” diyerek takip ettiği bir hayli bireyi sildi. Sizin de bazen içinizden böyle geldiği oluyor mu?

- Orkun Şöhret: Bir travma yaşadı Fırat Altunmeşe. Ağabeyini kaybetti ve olan bitenlerden sonra radikal kararlar aldı. Demek canını sıkan bireyler varmış, yanında olmasını istediği adlar ona sırt çevirmiş. O da böyle bir ‘protestoya’ müracaat etmiş. Öyle akşamdan sabaha alınacak bir karar değil bu, üzerinde çok düşünmüştür bellim. Bence iyi gelecek bu ‘detoks’ usulü ona.

Gülşah Saraçoğlu ve Deha Bilimlier için Demet Akalın daha ne desin

- Savaş Özbey: Kendi öğreneceği iş. Benimkiler sahte değil. Hepsi organik. Az ve öz insan takip ediyorum. İşin şakası bir yana; bu iniş çıkışları, ailenin yakın zamanda yaşadığı travma üzerinden okumak gerekli. O surattan takipten çıkardığı kimsenin incindiğini de sanmıyorum Altunmeşe’ye.

- Ömür Gedik: Bellim herkese zaman zaman bu his geliyordur, herkesin “Şöyle bir silip süpürsem takip ettiklerimi” dediği oluyordur. Fırat’a da benzersi olmuş işte. Ayıp olmasın diye takip ettiğiniz şahısların post ve story’lerine maruz kalmamak için “suskuna al” butonu da var oysa. O da bir çözüm. Fırat’ın vardığı o son noktaya gitmek istemezseniz usunuzda olsun.

- Onur Baştürk: Ömür’e katılıyorum, “suskuna al” butonuyla her şeyi halledersin. Dijital detoks yapacaksan da hesabı bir zaman askıya alırsın olur biter.