Günlüğü 30 bin TL... VIP yatlara talep yağıyor

Günlüğü 30 bin TL... VIP yatlara talep yağıyor

Pandemiyle beraber tatil kavrayışlarında başkalaşım yaşanırken, daha izole alternatifler değerlendirilmeye başladı. Antalya’da da, olağanlaşma süreciyle VIP yatlara alaka arkasıydı. Günlük ya…

Koronavirüs salgını ihtiyatlarının 1 Haziran itibari ile gevşetilmesiyle turizmde başlayan canlılık, lüks yatlarla yapılan mavi yolculuk turlarına da pozitif yansıdı. Kalabalık tatil merkezleri yerine insanlardan uzak dinlenmeyi ve tatil yapmayı seçim edenler, tehlikesiz liman olarak sarih denizleri seçiyor. Ailelere ve yakın dost etraflarına müteveccih günlük ve haftalık VIP turlar alaka görüyor.

VIP yatlarda, tüm koronavirüs temkinlerine uyuluyor. Yat kaptanı ve takımı tarafından karşılanan davetliler, ateşleri ölçülerek yata alınıyor. Sosyal mesafenin hudutlu olduğu iç kabinlerde maske takmalarına müteveccih uyarılan davetliler, güneş banyosu sırasında ise maskelerini vazgeçip bronzlaşıyor. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri sırasında personelin tamamı maskeli ve eldivenli hizmet veriyor. Yemekler ise evvelden kolili biçimde hazırlanarak, alıcıya servis ediliyor. Yat içinde tek kullanımlık havlular ve kadehler seçim ediliyor.

Günlüğü 30 bin TL... VIP yatlara talep yağıyor

Antalya’da 20 yıldır hizmet veren yatçılık şirketinin İdare Heyeti Başkanı Kamil Kamiloğlu, koronavirüs temkinlerini kendilerine iletildiği biçimde tüm detaylarıyla titiz biçimde yerine getirdiklerini kaydoldu. Antalya bölgesinde 8 VIP yat ile turizm sektöründe olduklarını aktaran Kamiloğlu, şöyle konuştu:

"Pandemi, yalnızca ülkemizi değil, tüm dünyayı ilgilendiren bir sağlık meseleyi. Salgından etkilenen sektörlerden biri de denizcilik sektörü. Devletimiz pandeminin başlamasıyla beraber bir dizi temkinler alarak bu krizi idaredi. Biz de sektör olarak seçenek turizm dediğimiz kapalı grupların haricinde yatlarımızda ailelere hizmet vermeye başladık. Kötümser değiliz. Çok kasvet yaşıyoruz. Pandemi ile alakalı tüm ihtiyatları aldık. Ailelere müteveccih hizmete hazırlandık. Senelerce yurt dışı pazarına hizmet verdik. Şimdi ise yurt içi pazara yöneldik. Antalyamız, Bodrum, Marmaris, Göcek gibi bahtlı değil. Biz yeniden de tüm hazırlıklarımızı yaptık. Konuklarımızı bekliyoruz. Yatlarımız günlük ve haftalık kiralanabiliyor. Yemesi, içmesi ve yat ile beraber günlüğü 3 ila 30 bin TL arasında değişen bir fiyat ödeniyor. Seçim edilmemizin başlıca nedeni, bir hayli şirkete göre çok daha tehlikesiziz. Deniz ve yat turizmi pandemi yarıyılında verebileceği en büyük hizmeti veriyor. Çok emin bir hizmet veriyoruz. Aldığımız tüm aygıt ve temkinler otomatik dezenfektan aygıtları dahil teknelerimizde bulunuyor."

 

ATEŞ ÖLÇMEDEN YATA BİNİLMİYOR

Yatlarda aldıkları temkinleri de anlatan Kamiloğlu, "Teknenin her köşesinde dezenfektan yerleri yaptık. Ateş ölçümü yapılmadan kimse yata binemiyor. Aynı zamanda yatın içinde devamlı çalışan dezenfektan birimlerimiz var. Yatın içi dışı son derece tehlikesiz. İnsanlar gönül rahatlığıyla gelip tura çıkabilir" diye konuştu.

Günlüğü 30 bin TL... VIP yatlara talep yağıyor

'RUSYA’NIN YASAĞI CAN SIKICI'

Rusya’nın virüsü gerekçe edip yurttaşlarına Türkiye destinasyonunu kapatmasının can sıkıcı olduğunu aktaran Kamiloğlu, "Antalya’ya gelen turistin yüzde 70’i ne yazık ki Rus. Ne Yazık Ki diyorum zira virüsü gerekçe ederek kısıtlama yapıyorlar ama sebebi virüs değil. Türkiye olarak seçenek pazarları harekete geçirmemiz ve Rusya’ya bağımlılığı ortadan kaldırmamız lüzumlu. Antalya’ya dolaysız uçuşlarla değişik ülkelerden turist taşımalıyız. Rusya’nın neşesine bağlı kalmamamız gerekiyor" dedi.

Lüks vilalara tatilci akınıLüks vilalara tatilci akını

Yat turuna çıkan Ukraynalı grup ise yaşadıkları anları görüntüleyip sosyal medya hesaplarından paylaştı. Yat üzerinde doğum günü kutlayıp dostlarıyla beraber eğlenen gruptakiler, turdan çok memnun kaldıklarını, çok eğlendiklerini ve kendilerini güvende sezdiklerini söyledi.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara