Güntekin Onay: Vitaminsiz Fenerbahçe, yakışmayan görüntü... Spor Yazarları Adana Demirspor maçını değerlendirdi

Güntekin Onay: Vitaminsiz Fenerbahçe, yakışmayan görüntü... Spor Yazarları Adana Demirspor maçını değerlendirdi

Süper Lig'de 20. haftanın kapanışında Fenerbahçe Adana Demirspor'u ağırladı. Rakiplerinin puan kaybettiği haftada dorukla arasındaki puan farkını eksiltme talihi tutan Fenerbahçe, istediğini alamadı

Güntekin Onay: Vitaminsiz Fenerbahçe

Fenerbahçe dün sahaya ‘lütfen’ çıkmıştı. Heyecandan uzak, gönülsüz futboluna karşın kavgalı bir penaltı ile 1-0 öne geçti. Sarı lacivertli orta saha Adana Demirsporlulara hiç baskı yapmayınca Belhanda, Gökhan İnler ve Stambouli rahat top kullandılar.

YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜ

Hamlede yalnızca İrfan can, Demirspor korunmasını zorladı. Valencia çok top ezerken, sahada varlığı ile yokluğu emin olmayan Pelkas tanınmayacak haldeydi. Fenerbahçeli futbolcular, 2-1 yenik vaziyete düştükten sonra da gereken tepkini göstermedi. Maç kaybedilir ancak dünkü çabadan uzak gönülsüz görüntü, böylesine büyük formayı giyen oyuncu grubuna yakışmadı.

Pereira’nın dağılmasından sonra 3 hafta geçti ve ekibi teknik adamsız vazgeçen Fenerbahçe yönetimi de bu tabloda hisse sahibi.

Gözden KaçmasınKadıköyde Belhanda ile Mert Hakan tartıştı Balotelli tepki gösterdi, tribünler Ali Koça isyan ettiKadıköy'de Belhanda ile Mert Hakan tartıştı! Balotelli tepki gösterdi, tribünler Ali Koç'a başkaldırı ettiHaberi görüntüle

DEMiRSPOR HAK ETTi

Balotelli gibi son derece tesirli bir santrfordan yoksun olmasına karşın Adana temsilcisi, İstanbul’da rahat bir galibiyet aldı. Yunus ve Akintola ile maçın son kısmında 3’namcı gol için net pozisyonları değerlendiremeyen Demirspor, daha da değişik kazanabilirdi.

Galibiyeti daha çok isteyen, disiplinli oynayan Vincenzo montella’nın ekibi, Fenerbahçe’ye oranla gerek fiziksel, gerekse de stratejisel açıdan kat be kat üstündü. Adana Demirspor’un kadrosu kaliteli ve iyi bir teknik adama sahipler. Ara transferde kadro derinliğini artıracak transferler yaparlarsa ligde ilk 4 için güçlü bir aday olurlar.

Gözden KaçmasınAli Koç, yeni teknik direktör için tarih verdi Yılmaz Vural iddiasına yanıt...Ali Koç, yeni teknik direktör için tarih verdi! Yılmaz Vural iddiasına yanıt...Haberi görüntüle

Banu Yelkovan: Pereira yarıyılının da gerisinde

Fenerbahçe’deki meseleler giderek çok belirsizli eşitliğe dönüştü.

Kötü neticeleri teknik direktörlerle aynılaştırıp takati onları yollamakta arayan ancak çözümü aynı yerde bulamayan 3 Büyüklerde, beklediği çıkışı yapamama sırası F.Bahçe’deydi. Büyük bir saklılık içinde yürütülen yeni teknik direktör arayışlarında, boşta olan hemen her adla ismi anılmasına karşın henüz kiminle uyuştuğunu bile öğrenemediğimiz idarenin, Pereira’yı yolladıktan sonra haftalar geçmesine karşın henüz kimseye imzayı attırmamış olması, bu süreçte ekibin beklenen tepkini gösterememesi, neden oynatılmadığı denetlenen tüm oyuncular yan yana dizilmesine karşın bir cinsli istenen skorların gelmeyişi, oyunun Portekizli teknik adamın yarıyılının da gerisinde kalması, F.Bahçe’deki sualin giderek çok belirsizli bir eşitliğe dönmesine ve tenkit oklarının tamamımın idareye yönelmesine yol açtı. Son dört haftada 10 puan toplayan ve dış sahada da gol atmakta hiç zorlanmayan Adana Demirspor’un Montella idaresinde, Balotelli’nin yokluğunda dahi son derece riskli bir rakip olduğu, arkada boşluklar vazgeçen her ekibe kasvet yaratacağı ve güç bir yarıyıl geçiren F.Bahçe karşısında puan almak için oynayacağı maç daha başlamadan belirliydi, öyle de oldu.

Güntekin Onay: Vitaminsiz Fenerbahçe, yakışmayan görüntü... Spor Yazarları Adana Demirspor maçını değerlendirdi

4. SIRAYI DA KAPTIRDI

İlk yarı izleyenleri neredeyse yattıran bir tempoda oynandı. 29. dakikada Valencia’nın gole çevirdiği penaltı ve yalnızca 5 dakika sonra Gökhan İnler’in jeneriklik golü dışında çok da pozisyon olmayan bir ilk 45 izletti iki ekip. İkinci yarı Belhanda’nın golüyle başlayınca tempo yükselecek varsaydık ama olmadı. Misafir takımın daha çok pozisyona girdiği ikinci 45’te rakibin golüne yanıt veremeyen sarı lacivertliler bu haftayı hezimetle kapatan ekipler kervanına katıldı. Fenerbahçe bu neticeyle yalnızca 3 puanı değil, ligin dördüncü sırasını da Adana Demirspor’a kaptırmış oldu.