Haber spikeri Teoman Alili koronaya yenildi

Haber spikeri Teoman Alili koronaya yenildi

Milli Kanal’da ana haber sunucusu olan gazeteci Teoman Alili, koronavirüs rehabilitasyonu gördüğü sağlık kurumunda yaşamını kaybetti. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Alili için, “Reel…

Milli Kanal’ın ana haberlerini sunan Teoman Alili, geçtiğimiz hafta koronavirüs teşhisi konularak Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Sağlık Kurumu’nde yoğun bakımda rehabilitasyona alınmıştı. 43 yaşında yaşamını kaybeden Alili’nin ana haber ilanını kapatırken kullandığı “Varlığım Türk varlığına emanet olsun” lafını sosyal medyada yineleyen beğenenleri, “Varlığı Türk varlığına emanet oldu” diye yazdı. Ergenekon soruşturmaları yarıyılında nezaretine alınan ve Makedonya vatandaşı olduğu mazeretiyle hudut dışı edilen Teoman Alili, 4 sene sonra Türkiye’ye dönebilmişti. Kuzey Makedonya Türklerinden olan Alili için başsağlığı iletiyi yayınlayan Milli Kanal İdare Heyeti, “Teoman! Resneli Niyazi’ye, Talat Paşa’ya, Mustafa Kemal’e bizden selam söyle... Aynı senin gibi, onların izinde biz de bu ulusun fedaisi olacağız. Vatan sağ olsun!” ifadelerini kullandı. ‘Yugoslavya Dersleri’, ‘Küresel Irkçılığın Kurbanları’ ve ‘Balkan Öyküleri’ adlı yayımlanmış üç kitabı olan Teoman Alili, İstanbul Yeni Ayazağa kabirliğinde toprağa verildi.

PERİNÇEK: ‘GÖKTEN BİR YILDIZ KAYDI’

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Milli Kanal’a bağlanarak, “Türk ulusunun başı sağ olsun. Gökten bir yıldız kaydı. O bir iyimserlik timsali. Bir anı yok kötümser olduğu. Vazgeçelim bir saati, bir gün, bir an dahi kimse onu kötümser görmemiştir. Hep iyimser, hep umutlu. Zira reel bir devrimciydi” dedi.