Hafızalara kazınan aktör Jean-Paul Belmondo için hatırlardan silinmeyecek cenaze töreni

Hafızalara kazınan aktör Jean-Paul Belmondo için hatırlardan silinmeyecek cenaze töreni

Geçen pazartesi 88 yaşında yaşamını kaybeden dünyaca ünlü Fransız oyuncu Jean-Paul Belmondo için bugün Paris'te unutulmaz bir merasim tertip edildi.

Napolyon'un ebedi istirahatgahının bulunduğu Les Invalides Müzesi'nde reelleştirilen devlet merasimine binlerce birey katıldı.

Takribî bin şahsın altın kubbeli Les Invalides abidesinin geniş avlusuna girmesine izin verilirken, yeniden binlerce birey abidenin dışındaki yeşil alana kurulan dev ekranlardan Fransa tarihinin bu en duygusal anlarından birine şahitlik etti.

Fransız Yeni Dalga sinemasının ikonik filmlerinden 'Serseri Aşıklar'ın yıldızı Jean-Paul Belmondo için yarın ailesinin katılımıyla bir cenaze töreni tertip edilecek.

Les Invalides'de son olarak efsanevi Fransız şarkıcı Charles Aznavour için bir merasim tertip edilmişti. Ekim 2018'de yaşamını kaybeden Aznavour için reelleştirilen merasime Jean-Paul Belmondo da katılmıştı.

Çapkın gülümsemesi kimselere benzemezdi: Efsane oyuncu Jean Paul Belmondo hayata veda ettiÇapkın tebessümmesi kimselere benzemezdi: Efsane oyuncu Jean Paul Belmondo yaşama veda etti