Hafta sonu hava nasıl olacak? 12-13 Haziran il il hava durumu tahminleri!

Hafta sonu hava nasıl olacak? 12-13 Haziran il il hava durumu tahminleri!

Hafta sonu tatili evveli hava gidişatı araştırmaları sürat kazandı. Uzun bir aranın ardından kalkan cumartesi yasakları ile beraber pek çok yurttaş özellikle cumartesi günü hava sıcaklıklarını…

Trakya, Ege, İç Anadolu ve Karadeniz'in bazı kesimlerinde sağanak bekleniyor. Trakya'nın batı ve kuzey kesimleri, İç Ege, Antalya ve İskenderun körfezleri ile Akdeniz Bölgesi'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Erzincan, Ardahan ve Bolu etraflarında bugün sağanak bekleniyor. İşte, Meteoroloji'den gelen en son bilgiler...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün ilanına göre, bugün ülke genelinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

Trakya'nın batı ve kuzey kesimleri, İç Ege, Antalya ve İskenderun körfezleri ile Akdeniz Bölgesi'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Doğu Karadeniz Bölgesi'nin iç kesimleri, Erzincan, Ardahan ve Bolu etraflarında yerel olarak sağanak ve gök hengameli sağanak öngörülüyor.

Sıcaklıklarda ehemmiyetli bir farklılık olmayacağı, ülke genelinde mevsim olağanları etrafında izleyeceği varsayım ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve batılı güzergahlardan hafif, yer yer orta güçte, zamanla Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güneyli güzergahlardan orta güçte esmesi bekleniyor.

HAFTA SONU HAVA GİDİŞATI HİPOTEZLERİ


Hafta sonu hava nasıl olacak 12-13 Haziran il il hava durumu tahminleri

Hafta sonu hava nasıl olacak 12-13 Haziran il il hava durumu tahminleri