Hain darbe girişiminin 6’ncı yılı... Erdoğan’dan 15 Temmuz seslenişi

Hain darbe girişiminin 6’ncı yılı... Erdoğan’dan 15 Temmuz seslenişi

Türkiye bugün 15 Temmuz’u yurt çapında aktifliklerle anacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde İstanbul’da Saraçhane Alanı’nda ulusa seslenecek. Erdoğan “Tüm

15 Temmuz darbe teşebbüsünün 6’ncı yıldönümünde yurt genelinde anma programları tertip edilecek.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün darbe teşebbüsünde FETÖ’cülerin onlarca şahsı şehit ettiği İstanbul’da olacak. Erdoğan, saat 17.30’da 15 Temmuz ruhunu yaşatmak için Saraçhane Alanı’nda, şehit yakınları ve gazilerin de olduğu 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Anma Programı’na katılarak ulusa seslenecek. Cumhurbaşkanı dün sosyal medya hesabından “Darbe teşebbüsünden büyük bir epopeye tebdil ettiğimiz, vatanımıza uzanan habis elleri boşa çıkardığımız 15 Temmuz’un yıldönümünde İstanbul Saraçhane Alanı’nda olacağız. Şanlı çabamızı ve aziz şehitlerimizi yâd edeceğimiz buluşmamıza tüm yurttaşlarımı davet ediyorum” diye açıklama yaptı.

BAHÇELİ DE VAR

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bugün Saraçhane’deki anmaya katılacak. Milliyetçi Hareket Partisi’den yapılan yazılı açıklamada, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle İstanbul Saraçhane Alanı’nda tertip edilecek olan 15 Temmuz 6’ncı yıldönümü merasimlerine katılacaklardır” denildi.

OKTAY MECLİS’TE

Ankara’daki anma programlarına Cumhurbaşkanı Destekçisi Fuat Oktay katılacak.

Oktay, 15 Temmuz gazileri ve şehit yakınlarıyla beraber Beştepe’deki 15 Temmuz Abideyi’ndaki törenin ardından, darbe teşebbüsünde bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ye gidecek. 15 Temmuz’da İrtibat Başkanlığı’nca da ‘Türkiye Aşkına’ temasıyla ülke genelinde ve yurtdışında faallikler tertip edilecek.

GENÇLER DEMOKRASİ NÖBETİNDE

İSTANBUL’da Saraçhane, Beşiktaş, Üsküdar ve İstanbul Havalimanı’nda, Ankara’da Ulus Alanı, Kentpark AVM önü, Kızılay Alanı, İzmir’de Konak Alanı’nda led ekranlarda bugün 15 Temmuz gösterimleri yapılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın koordinatörlüğünde gençler akşam ‘Demokrasi Nöbeti’ yakalayacak. Yurt genelinde sarih hava mecralarında ve dijital mecralarda 15 Temmuz temalı irtibat faaliyetleri hakikatleştirilecek. İstanbul’da Saraçhane, Beşiktaş, Üsküdar ve İstanbul Havalimanı’nda, Ankara’da Ulus Alanı, Kızılay Alanı, İzmir’de Konak Alanı’nda led ekranlarda 15 Temmuz gösterimleri yapılacak.

NEW YORK’TA FAALLİK

New York’ta da 15 Temmuz’a dikkat toplamak emeliyle mobil led şovları hakikatleştirilecek. Basın Bülten Müesseseyi’nca Marmaray Yenikapı İstasyonu’nda 15 Temmuz ve Manşetler Sergisi tertip edilecek.