Hakan Ural'dan eleştirilere cevap: Beni yıldırma ihtimaliniz sıfır!

Hakan Ural'dan eleştirilere cevap: Beni yıldırma ihtimaliniz sıfır!

Hakan Ural, son yarıyılda kendisine müteveccih yapılan tenkitlere, 'Neler Oluyor Hayatta' canlı yayınında yanıt verdi. Ünlü sunucu, “Demediğim bir şey için dahi özür diledim. Linci özürle durdurdum.

Hakan Ural hakkında yapılan sert tenkitler ve linç kampanyalarına müteveccih açıklama yaptı. İlk olarak, sıhhatçilere dair yorumundan dolayı linçe uğramasına değindi. Ural “Bir şahsın özelinde ‘yaptığı ne kadar yanlış’ dedim. Aldılar, ‘tam sıhhatçilerden özür dile Hakan’ dediler. Sanki ben sıhhatçilere bir genelleme yaparak küçümsemişim gibi bir likeni yarattılar. ‘Demediğim bir şey için dahi özür dileyebilirim’ diyecek kadar insanımı ve milletimi seven bir insanım.

Onların köpürtmeye çalıştığı linçi özür dileyerek durdurdum.” dedi. Ardından yayın sonunda çalınan mehter marşına dair yapılan tenkitlere müteveccih de konuşan Hakan Ural Z kuşağı için yaptığı yorumunun başka güzergaha çekildiğini söyledi. Ural, yapılan mülakatta gençlerin politik tarihe karşı verdiği yanıtlara müteveccih konuştuğunu anlatarak “Suallerle o kadar ilgisizler ki kahkaha atanlar vardı. Ben de döndüm dedim ki ‘bu kadar farkındalığı olmayanlar neye istinaden rey kullanacak? Tasarrufta bulunsun kullanmasın. Ama bir de farkında olup öğrenenler var, onlar da istediği partiye rey versin’ dedim” açıklamasında bulundu. Bu yorumunu “Hakan Ural Z kuşağı rey kullanmasın dedi” başlığıyla başka güzergaha çevirdiklerini söyledi.

“Bunlar makûs insan” diyen Ural, “Söylediklerime yanıtları olmadığı için askerlik olayını konuşuyorlar. Askerlik yapalı 28 yıl olmuş. Van’da 18 ay askerlik yaptım. Öyle bir likeni yaratıyorlar ki ‘Hakan askerlik yapmadı’ diyorlar. Beni yıldırma olasılığınız sıfır. Ben vefatı göze aldım, hayatımı koydum. Vatanımı, halkımı seviyorum. Kendi bildiğim doğruları mesullük duygusuyla dile getiriyorum. Can Vermek var, dönmek yok.” ifadesini kullandı.

Neler Oluyor Hayatta hafta içi her gün canlı yayınla saat 09.00’da Kanal D’de