‘Halayı yavaş çek’ kavgası kâbusa döndü! 'Arkamı döndüğümde bayılmıştım'

‘Halayı yavaş çek’ kavgası kâbusa döndü! 'Arkamı döndüğümde bayılmıştım'

Adana’da nişan merasiminde ‘Halayı yavaş çek’ müzakeresı çiftin en mutlu günlerini mahvetti. Nişanlanan kızın abiyi ve kuzenleri bıçaklanarak vefattan dönerken Nuriye Gül Peler, “Kendini öğrenmez biri

Vaka, geçen 12 Temmuz saat 18.30 sıralarında merkez Sarıçam ilçesi Gültepe Mahallesi’nde alana geldi. Nuriye Gül Peler 22 ve Tamer Mert Ayhan 22 konutluluk yolunda ilk adımı atarak nişanlandı. Aile arasında tertip edilen nişan merasiminin ardından 2 aile kız evinin önünde halay sürüklemeye başladı.

‘HALAYI YAVAŞ ÇEK’ MÜZAKERESI ÇIKTI

Bu sırada iddiaya göre, Nuriye Gül Peler’in kuzeni Ferhat Ateş, erkek tarafının uzaktan akrabası S.C.’ye ‘Halayı yavaş çek. Arkandaki bayanlar rahatsız oluyor’ dedi. Bunun üzerine S.C. ve Ferhat Ateş arasında münakaşa çıktı. Nuriye Gül’nam abiyi Bayram Peler 22 ise araya girerek tarafları sakinleştirmeye çalışırken S.C., evvel Bayram Peler’i bacağından 3 kez daha sonra da Ferhat, Vedat ve Silgeç Ateş kardeşleri bedeninin muhtelif yerlerinden bıçakladı. S.C. de elinden yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık takımı sevk edildi. Yaralılardan 4’ü ambulanslarla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne, Bayram Peler ise Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Arabayla hastanelere giden taraflar; Balcalı Hastanesi önünde de karşılaşınca yine müzakere etmeye başladı. Ayrıca Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de Bayram Peler erkek tarafı tarafından darp edilmeye çalışıldı.

‘Halayı yavaş çek’ kavgası kâbusa döndü Arkamı döndüğümde bayılmıştım
NİŞAN ATILDI, BARIŞ GÖRÜŞMELERİ BAŞLAYACAK

Nezaretine alınan S.C. ise hapsedilerek cezaevine sevk edildi. Tartışmanın üzerine iki gencin nişan merasimi yarım kaldı. Bu hafta ise barış için ailelerin görüşmelere başlanacağı bilindi.

“BENİM EN MUTLU GÜNÜMÜ MAHVETTİ”

İhlas Haber Ajansı’na konuşan Nuriye Gül Peler, en mutlu gününün mahvolduğuna üzülerek, “Biz halaydaydık. Her şey biran da oldu. Kendisini öğrenmez biri suratından bu hadiseler büyüdü. Dramam. Benim en mutlu günümü mahvetti. Ben barış olmasını istiyorum” dedi. ‘Halayı yavaş çek’ kavgası kâbusa döndü Arkamı döndüğümde bayılmıştım
“BACAĞIMDAN 3 KEZ BIÇAKLANDIM”

Bayram Peler ise vefattan döndüğünü anlatarak, “Vaka sırasında kız kardeşim ve damat ile halay sürüklüyordum. Bu sırada kuzenim ve erkek tarafından bir şahıs ‘Halayı yavaş çek’ denmesi üzerine müzakere etmeye başladılar. Bende araya girdim ve bacağımdan 3 kez bıçaklandım. Arkamı döndüğümde bayılmıştım. Beni damat hastaneye götürdü. Arkamdan da 4 şahıs yaralanmış” diye konuştu. ‘Halayı yavaş çek’ kavgası kâbusa döndü Arkamı döndüğümde bayılmıştım

“ALLAHIN İZNİYLE BARIŞ SAĞLANACAK”

Aileler arası barışın olmasını istediğini söyleyen Peler, “2 tarafa da çağrım barıştır. Biz barıştan yanayız. Kardeşimizin en mutlu günü kana bulandı. Keşke olmasaydı. Her 2 tarafında barışmasını isteriz. Ben hastanede sedyedeyken de saldırı devam etti. Her şeye karşın büyüklerimiz araya girdi. Allahın İzniyle barış sağlanacak. Bir şahsın yaptığı eylem hepimize mülk oldu” ifadelerini kullandı.