Hamarat katil

Hamarat katil

İstanbul Silivri’de eşini öldürdüğü mazeretiyle tutuksuz suçlanan Yunus Hamarat’ın, 10 ay evvel karara bağlanan davada müebbet mapus cezası alınca Karadağ’a kaçtığı anlaşıldı. Öldürülen üç çocuk…

Sarıgül Hamarat henüz 17 yaşındayken Yunus Hamarat’la evlendi. Çiftin 3 çocukları oldu. Sarıgül Hamarat, 3 Ağustos 2018’de müteahhitlik yapan eşinin kendisini aldattığını bildi. “Beni neden kandırdın?” diye sorunca darp edildi, konuttan kovuldu. Sarıgül vefatla tehdit edildiğini iddia ederek polise müracaat etti. 4 Ağustos 2018’de geçici olarak kadın sığınma evine yerleştirildi.

Abiyi Alican Sönmez ve eşinin abiyi İmam Hamarat çiftin arasını yine bulmaya çalıştı. 5 Ağustos’ta konuta döndü. Büyükler gidince Yunus Hamarat ve Sarıgül Hamarat bir defa daha münakaşa etti. Yunus Hamarat 6 Ağustos’ta günü Sarıgül Hamarat’ı da yanına alarak Silivri’de ormanlık alana gitti. Giderken de eşinin kardeşi Erdal Sönmez’e “Ablanı öldürmeye götürüyorum” diye ileti attı. Erdal Sönmez bu iletiyi kimseye haber vermedi.

KANITLARI KARARTTI

Kuşbahçe-Büyükçavuşlu Yolu üzerindeki ormanlık alanda cipini durduran Yunus Hamarat, eşini göğsünden tek mermiyle vurarak öldürdü. Ellerini yıkadıktan sonra tabancayı can veren eşinin eline alevlendirerek bir el ateş ettirdi. Daha sonra da jandarmayı aradı. İddiasına göre eşi intihar etmişti.

9 Ağustos’ta hapsedildi. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Yunus Hamarat’a tasarlayarak öldürme kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mapus istemiyle dava açtı. Hamarat, Silivri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki korunmasını eşinin intiharı üzerine kurdu. 9 Ocak 2019’da kabahat niteliğinin değişebileceği mazeretiyle Hamarat’ın tutuksuz suçlanmasına karar verildi.

TELEFONDAN ÇÖZÜLDÜ

Sarıgül Hamarat’ın cinayete kurban gittiği Yunus Hamarat’ın yaptığı telefon görüşmeleri ve WhatsApp yazışmalarıyla çözüldü. Duruşma davayı 10 Kasım 2020 günü karara bağladı. Yunus Hamarat’a müebbet, Sarıgül Hamarat’ın kardeşi Erdal Sönmez’e ise 12.5 sene mapus cezası verildi. Ancak Yunus Hamarat tutulamadı.

Hamarat katil Kadın katili uçtu gitti

ABLANIN HAKLI İSYANI: CEZASIZ KALMASIN

Sarıgül Hamarat’ın ablası Özgül Dilek kararın ardından katilin hâlâ hürce gezebilmesine başkaldırı etti. Abla Dilek, “Kardeşimi öldüren adam cinayetten sonra tutuksuz suçlandı. Biz kerelerce itiraz ettik. Onun öldürdüğü netleşince ağır ceza aldı. Bir kadın öldürüldü. Cezasız kalmasın. Ülkeye getirilip cezasını çeksin” dedi.

KARADAĞ’A KAÇMIŞ

Yusuf Hamarat aylar sonra Karadağ’dan telefonla akrabalarını aradı, yurtdışına kaçtığını haber verdi. Resmi kayıtlara göre ise yurtdışına hiç çıkmadı. İnsan firaricilerinin desteğiyle hududu geçtiği ve sahte pasaportla Karadağ’a gittiği hipotez ediliyor.