Hayallerinin tatiline çıkmışlardı... Dünya timsah saldırısı yaşayan ikiz kardeşleri konuşuyor!

Hayallerinin tatiline çıkmışlardı... Dünya timsah saldırısı yaşayan ikiz kardeşleri konuşuyor!

28 yaşındaki İngiliz ikiz kardeşler düşlerindeki tatile çıktıklarında başlarına geleceklerden habersizdi. Meksika'ya giden Melissa ve Georgia Laurie tur rehberinin kendilerini yüzmek için götürdüğü…

Dünyayı dolaşmayı çok seven ve beraber çıktıkları tatillerde verdikleri mutlu pozları paylaşan İngiliz ikiz kardeşler Melissa ve Georgia Laurie, çok merak ettikleri Meksika'ya gittiklerinde başlarına gelecek faciadan habersizdiler...

28 yaşındaki kardeşler Melissa ve Georgia Laurie Meksika'da hayallerindeki tatili yapmayı düşlerken tur rehberinin riskli olduğunu öğrenmesine karşın kendilerini götürdüğü gölde timsah hücumuna uğradı ve neredeyse canından olan ve şu anda komada yaşam savaşı veren Melissa bütün üç metrelik bir timsahın hücumuna uğradı.

The Guardian'ın haberine göre, İngiltere'de Berkshire'da yaşayan 28 yaşındaki Melissa ve Georgia Laurie tatil için Meksika'nın Oaxaca şehrine gitti. Gittikleri yerdeki gölün içinde bulunan planktonlar geceleri parlayarak ortaya muhteşem bir görüntü çıkarıyordu. Ancak bu gölde çok riskli timsahlar bulunuyordu ve bu surattan da tur rehberleri turistleri bu bölgeye götürmüyor ve göle girmemeleri mevzusunda uyarıyordu.

REHBER KANDIRMIŞ

İkizlerin 33 yaşındaki kız kardeşi Hana Laurie, ikizlerin kaldıkları pansiyonları aracılığıyla rezervasyon yaptırdığı tur rehberinin, bu işi yasadışı bir biçimde yaptığını ve turistleri yüzmek için riskli yerlere götürmesiyle ünlü olduğunu söyledi. Melissa ve Georgia Laurie'ye, sörf beldesi Puerto Escondido'dan on mil uzakta bulunan gölde yüzmelerinin tehlikesiz olduğu söylenmişti.Hayallerinin tatiline çıkmışlardı... Dünya timsah saldırısı yaşayan ikiz kardeşleri konuşuyorKardeşler yüzmek için göle girdiklerinde ise bütün anlamıyla korkuyu yaşadılar. Hayvanat bahçende çalışma tecrübeyi de bulunan ikiz Melissa, aniden 3 metrelik bir timsahın hücumuna uğradı. Timsah, suyun altına çekerken, genç kadının dayanağına ikizi Georgia koştu. Tecrübeli bir dalgıç olan Georgia, kardeşini kurtarmaya çalışırken timsahı kerelerce yumruklamak zorunda kaldı.

Daily Mail'in haberine göre ki kardeş de şu anda sağlık kurumunda rehabilitasyon altında. Timsah atağıyla pek çok yara alan ve vaziyeti kritik olan Melissa, vefat kalım savaşı veriyor. Georgia, Melissa'nın yaşam destek biriminden çıkarıldığını ve henüz konuşamasa da cihazlardan bağımsız olarak soluk aldığını açıkladı. Georgia, "Beni tanıdı ve kim olduğumu öğreniyordu" diyor. Beni gördüğüne neşelenmiş görünüyordu." dedi.

 

GÖRGÜ TANIĞI O ANLARI ANLATTI

Sertifikalı turist rehberi Gerardo Escamilla Perez, gölün yakınlarında başka bir turist grubunu dolaştırırken ikizlerin dayanak çığlıklarını dinlediğini anlatıyor. “Çığlıklar ve hengame dinlemeye başladık” diyen Perez kendi turistlerini tehlikesiz bir yerde vazgeçerek ve ikizlere doğru koşmuş. "timsahlar oraya yuva yaptığı için senenin bu zamanında daha da riskli bir bölge" diyen Perez, "Timsah, timsah" diye haykırdıklarını duydum ve hemen oraya koştum diyerek yaşadıklarını aktarıyor.
Hayallerinin tatiline çıkmışlardı... Dünya timsah saldırısı yaşayan ikiz kardeşleri konuşuyor
Isırık ve diş izlerini gördüğünü anlatan rehber "Başı kan içindeydi. Timsahın hala yakında olduğunu ve tekerrür saldıracağını düşündüler." diyerek vahim anları anlattı. İkizleri botla dayanak alabilecekleri tehlikesiz bir alana taşıyan Perez yalnızca bunun dahi 20 dakikadan fazla sürdüğüne sözlerine ilave etti.

İkiz kardeşlerin anneleri ise medyaya yaptığı açıklamada Melissa ve Georgia'nın yaşamlarını kurtaran şeyin, aralarındaki kırılmaz güçlü bağ olduğunu söyledi.