Hayat kurtarmaya giderken şehit oldular

Hayat kurtarmaya giderken şehit oldular

Bursa’da kaza ihbarına giden itfaiye vasıtayı hakimiyetten çıkıp şarampole yıkıldı. Kazada 4 itfaiye personeli hayatını yitirdi.

İtfaiyeye dün saat 10.00 sıralarında Bursa’nın Orhaneli ilçesi, Nalınlar Semti’ndeki orman ambarı mevkisindeki trafik kazasında taşıtta sıkışanlar olduğu ihbarı yapıldı. Takım, kazaya müdahale etmek için 16 RK 960 plakalı itfaiye vasıtayı ile hemen yola çıktı. Vaka yerine takribî 200 metre kala, yağış sebebiyle kayganlaşan yolda sürücüsünün hakimiyetinden çıkan itfaiye vasıtayı, şarampole yıkıldı. İtfaiye çavuşu İsmail Kaya, itfaiye eri Sinan Amil, itfaiye destek personeli Aydın Doğru ve Yunus Akşit, kaza yerinde şehit oldu. İhbar üzerine vaka yerine çok rakamda ambulans ve ek itfaiye takımı sevk edildi. Kaza yerine erişen itfaiye takımındakiler, meslektaşlarının hayatını yitirdiğini bilince gözyaşı döktü. İtfaiye personellerinin cansız vücutları Orhaneli Devlet Sağlık Kurumu morguna kaldırıldı.

'KAYGAN TABANDAN KAYNAKLI OLABİLİR'

Kazanın ardından bölgeye giden Bursa Megakent Belediye Başkanı Alinur Aktaş tahlillerin ardından, “48 kmyle kazanın gerçekleştiğini bildik. Taşıt süratli değil. Yol, geniş bir yol. Belki bir ölçü yağış olmasından kaynaklanan tabanda bir kayganlaşma mevzubahisi olabilir. Başımız sağ olsun. Gerçekten çok üzgünüz. Bir kazaya müdahale etmek ismine 4 evladımızı ne yazık ki burada şehit verdik. Dostlarımız vazife şehididir” diye konuştu. Öte yandan kaza yapan itfaiye taşıtının 89 model ve 33 yaşında olduğu iddia edildi.