Hayvansever emekli polise balta ile saldırdı

Hayvansever emekli polise balta ile saldırdı

Antalya'da köpeklerin barındığı kulübeyi yıkmaya çalışan Kazım T.'yi 73 yasaklamaya çalışan Antalya Ay Yıldız Hayvan Hakları Koruma Derneği Başkanı emekli polis Faruk Çavuş 57, başına aldığı balta darbesiyle

Olay, 7 Ocak'ta Kepez ilçesinde alana geldi. İddialara göre Antalya Ay Yıldız Hayvan Hakları Koruma Derneği azası Melih Akçelik, köpeklere bakmak için geldiği adreste daha evvel buranın sahibi olan ancak kamulaştırmanın ardından kendisine başka bir adreste arsa tahsis edilen Kazım T.'nin kulübeyi baltayla yıkmaya çalıştığını gördü.

Eşiyle beraber kulübenin bir kısmını deviren Kazım T.'ye mani olmak isteyen Faruk Çavuş atağa uğradı. Kazım T.'nin evvel eşi elindeki dal parçası ile Çavuş'un başına vurdu. Acı ile başını eğen Faruk Çavuş'a bu kere Kazım T., elindeki baltayla vurdu. Başından yaralanan Faruk Çavuş bayılırken, çifti yasaklamaya çalışan yanındaki Melih Akçelik de darbedildi. Olayı görenlerin haber vermesi üzerine belirtilen adrese polis ve ambulans takımları sevk edildi.

Gözden Kaçmasınİşte baltalı dehşet anları...İşte baltalı korku anları...Haberin Tüm Görselleri

'MELİH OLMASA BELKİ YAŞAMIYORDUM'

Özel bir sağlık kurumuna kaldırılan Faruk Çavuş, burada iki gün yoğun bakımda kaldıktan sonra kendi isteği üzerine taburcu olup, bakmakta olduğu köpeklerin lüzumlarını gidermeye gitti. Üzerindeki kanlı elbiselerle DHA'ya konuşan Faruk Çavuş, Melih Akçelik sayesinde vefattan döndüğünü belirterek, "O an yanımda dostum Melih olmasa, belki şu an yaşamıyor olacaktım" dedi.

Hayvansever emekli polise balta ile saldırdı

Olayın alana geldiği yerin 2B arazisi olduğunu aktaran Faruk Çavuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Belediye burada kamulaştırma yapmış ve bu arsanın yerine yurttaşa başka bir yer verilmiş. O bölgede felçli ve operasyonlu 6 köpek vardı. Onlara buradaki kulübede bakıyordum. Hayvanlara bakmaya gittiğimde daha önceki konut sahibi geldi. Ancak orası Ulusal Emlak'a kaldığı için neden tahrip yaptığını söyledim. Elinde balta vardı. Yanında eşi buluyordu. Kulübeye vurup kırıyordu. Yaşananları cep telefonumla görüntülerken evvel karısı elinde sopa ile vurdu. Ben eğilince balta ile kafama vurdular. 2 gün yoğun bakımda kaldım. Şikayetçi oldum."

Hayvansever emekli polise balta ile saldırdı

'ONLARIN SEVABI SAYESİNDE HAYATTAYIM'

Kulübeye koyduğu paranın olay sonrası kaybolduğunu da söyleyen Çavuş, "Olaydan 2 saat evvel 7 bin 550 dolar paramı oraya geçici olarak vazgeçmiştim. Zati kilitliydi. O da kayıp. Beni darbedenlerin aldığını düşünüyorum. Haklarında kabahat ilanında bulunacağım. Şimdi de sağlık kurumundan giyinip geldim. Bu sabah kendime derledim. Suratlarca köpek değişik yerlerde. Felçli köpekler var. Onların bakımı için sağlık kurumundan çıktım. 30 senelik emekli polisim. Bu yola başkoyduk. Bunlar Allah'ın sevgili kulları. Beğenirsin hoşlanmazsın öğrenmiyorum ama dediğim gibi bunlar Allah'ın suskun sahipsiz kulları. Birilerinin bunlara sahip çıkması gerekli. Belki de onların sevabı sayesinde hayattayım."

Faruk Çavuş, başına balta ile vuran Kazım T.'nin tutuklanmayıp konut mapusu ile cezalandırıldığını söyledi.