Hazine ve Maliye Bakanlığı KYK borçları ile ilgili çalışmaları tamamladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı KYK borçları ile ilgili çalışmaları tamamladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, KYK borçları ile alakalı kapsamlı çalışmasını bitirdi, gençlerin mağduriyet yaşamaması için yapıcı bir çözüm hazırlandı.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Haber'de yer alan habere göre; son yarıyılda kamuoyunda sık sık gündeme gelen üniversite talebelerinin KYK kredi borçları ile alakalı çalışmaların pazartesi günü kabine buluşması sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı duyurulmuştu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, Bakanlığın KYK kredi borçları ile alakalı uzun bir vakittir çalışmalarını sürdürdüğü ve bu çalışmaların bitirildiği belirtildi.

Buna göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın direktifi ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, üniversite talebelerinin mağduriyetlerinin giderilmesi emeliyle KYK kredi borçları ile alakalı çalışmanın süratlendirilerek 2022-2023 akademik seneyi Sonbahar Yarıyılına kadar bitirilmesini istedi.

Alakalı mevzunun politik bir malzeme vasıtayı olmaması emeliyle çalışmaların kamuoyuna duyurulmadan devam ettiğini belirten yetkililer, bakanlığın kapsamlı bir çalışma yürüterek bu süreçte gençlerin mağduriyet yaşamamaları için yapıcı bir çözümün hazırlandığını belirtti.

18 TEMMUZ'DA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURACAK

KYK kredi borçları ile alakalı çalışma 18 Temmuz’da hakikatleşecek olan kabine buluşması sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulacak.