HDP Adıyaman eski milletvekili Behçet Yıldırım aracıyla kaza yaptı

HDP Adıyaman eski milletvekili Behçet Yıldırım aracıyla kaza yaptı

Adıyaman'da, taziye ziyaretine giden HDP daha önceki milletvekilinin kullandığı araba, karşı güzergahtan gelen arabayla çarpıştı. Kazada, 7 birey yaralandı.

Kaza, öğle saatlerinde Adıyaman-Çelikhan kara yolunun 20'nci kmsinde alana geldi. Çelikhan ilçesine taziye ziyaretine giden daha önceki HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım idaresindeki 02 HY 888 plakalı araba, iddiaya göre, virajı alamayarak şerit değiştiren tarla sulamasına giden Galender Şimşek'in kullandığı 06 KYR 97 plakalı arabayla kafa kafaya çarpıştı.

Kazada, daha önceki milletvekili Yıldırım'ın kullandığı arabada bulunan HDP Adıyaman Şehir idare heyeti aboneleri Fahriye Akbaba, Zeliha Karınca ve Elif Güven ile öbür arabada bulunan Gülseren Şimşek, Ecrin Şimşek, Elçin Şimşek ile Serdar Ural yaralandı. Kazayı görenlerin ihbarıyla hadise AFAD, itfaiye ve sağlık görevlileri sevk edildi. Takımların çalışmasıyla arabalardan çıkarılan yaralılar sağlık araçlarıyla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak rehabilitasyona alındı.HDP Adıyaman eski milletvekili Behçet Yıldırım aracıyla kaza yaptı

HDP daha önceki milletvekili Behçet Yıldırım, Çelikhan'a taziye ziyaretine gittikleri sırada virajda hakimiyetten çıkan vasıtanın kendilerine çarptığına söyledi.

Jandarmanın kazayla alakalı soruşturma sürüyor.

: İlginize Sürükleyebilir Tunceli, Diyarbakır, Ordu ve Bartın! Valilikten yeni yasak kararı...First Lady ilk kere konuştu... 'Delik deşik olmuştu'6 bin popülasyonluk ilçeye 200 bin birey geliyor! Burası ne Akdeniz, ne Ege