Helikpoter kazasında hayatını kaybeden 4 Türk’ün cenazeleri Türkiye’ye getirildi

Helikpoter kazasında hayatını kaybeden 4 Türk’ün cenazeleri Türkiye’ye getirildi

İtalya’da yaşanan helikopter kazasında yaşamını kaybeden 4 Türk’şan cenazeleri, Milan’dan havalanan uçakla İstanbul’a getirildi.

İtalya’nın Lucca şehrinden 9 Haziran Perşembe günü havalandıktan bir zaman sonra radar teması kesilen ve daha sonra Apenin Dağları’nda enkazına erişilen helikopterde, 4’ü Türk olmak üzere 7 birey yaşamını kaybetmişti. Eczacıbaşı çalışanı olan 4 Türk’şan cenazesi İtalya’daki harekâtların bitirilmesinin ardından Milano’dan havalanan uçakla İstanbul’a getirildi. Saat 23.40’ta havalimanına inişin akabinde uçaktan indirilen cenazeler, daha sonra kargo terminaline götürüldü. Burada cenaze vasıtalarına nakledilen cenazeler daha sonra havalimanından çıkarılacak.

VEDA MERASİMİNİN ARDINDAN DEFNEDİLECEKLER

Cenazeler, 24 Haziran Cuma günü Eczacıbaşı Tüketim Mahsulleri’nin Yalova fabrikasında yapılacak veda merasimi sonrası, öğle namazını takiben toprağa verilecek. Fabrikalar Direktörü Altuğ Erbil’in cenazesi Şakirin Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Karacaahmet Kabirliği’nda, Yalova Fabrika Müdürü Arif Cez’in cenazesi Bursa Yenişehir Hatuniye Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Bursa Yenişehir Mezarlığı’nda, Yatırım Projeleri Müdürü İlker Uçak’ın cenazesi Kocaeli Çavuşlu Semti İshakçılar Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Kocaeli Davulcular Köyü Kabirliği’nda toprağa verilecek. Manisa Fabrika Yapım İdareyicisi Serhat Kenar’ın cenazesi ise doğrudan memleketi Adana’ya eriştirilmesinin akabinde öğle namazından evvel Adana Ceyhan Mustafabeyli Semti - Mustafabeyli Kabirliği’nda toprağa verilecek.