Hemzeminde facia

Hemzeminde facia

Edirne’den Tekirdağ Çerkezköy’e doğru yola çıkan yük treni, hemzemin geçitte bir fabrikanın servis minibüsüne çarptı. Feci kazada minibüsteki 6 şahıs can verdi, 7 birey de yaralandı.

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinin Velimeşe Semti’nde dün saat 08.00 sıralarında kaza alana geldi. Edirne’den Çerkezköy güzergahına giden 13001 sefer rakamlı yük treni, hemzemin geçitte henüz sürücüsü tanımlanamayan 59 ADJ 755 plakalı fabrika servis minibüsüne çarptı. Trenin bir vakit önünde çektiği minibüsteki 6 şahıs can verdi, 7 birey de yaralandı. Yaralılar, hadise yerine gelen sağlık araçlarıyla sağlık kurumulara kaldırılarak rehabilitasyona alındı.

BARİYERLER KAPALIYDI

Güvenlik kamerası görüntülerinde, hemzemin geçitte taşıtlar beklerken minibüsün gelip bariyerlerin her iki doğrultuda da kapalı olmasına rağmen geçmeye çalıştığı ve kazanın yaşandığı görüldü. Mevzuyla alakalı konuşan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “Orada karşılıklı bariyerler, ışıklandırma sistemi, sesli sistem var ve hepsi çalışıyor. Tam taşıtlar duruyor, orada motosiklet var o duruyor. Fakat bu sürücü çabukçu davranmış. Tamamen sürücü kusuruna benziyor” dedi.