Hepsi Bursa'da ele geçirildi: 1 milyon TL değerinde

Hepsi Bursa'da ele geçirildi: 1 milyon TL değerinde

Bursa'da tertip edilen operasyonunda piyasa kıymeti yaklaşık 1 milyon lira olan 245 ruhsatsız silah ele geçirildi, 4 kişi nezaretine alındı. Bursa'da yapılan en büyük kaçak silah operasyonu olduğu bildirilen

Şehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Çaba Şube Müdürlüğü ekipleri, merkez Osmangazi ilçesinde 4 kişinin kurusıkı tabancaları dönüştürerek silah ticareti yaptığını belirledi. Titizlikle çalışan ekipler, yaklaşık 1 yıl süren teknik ve fiziki takibin ardından harekete geçti. Ekipler ruhsatlı 3 katlı av bayisine baskın yaptı, burada bulunan K.Y. 49, B.T. 43, M.O. 33 ile M.U. 30 nezaretine alındı. Av bayisi olarak ruhsatı bulunan binanın şehirk katının bayi, 2’nci katının ambar, 3’şöhretçi katının da atölye olarak kullanıldığı tespit edildi.

Hepsi Bursada ele geçirildi: 1 milyon TL değerinde

Yapılan aramada toplam kıymeti yaklaşık 1 milyon lira olan 1 MP5 otomatik tabanca, 77 ruhsatsız tabanca, 130 kurusıkı tabanca, 37 ruhsatsız tüfek, 1360 adet muhtelif çaplarda makbuzak, 50 tabanca gövdesi, 44 sürgü üst kapağı, 61 namlu, 20 şarjör, 2 spiral aleti, 1 pres, 1 matkap ve 1 namlu ölçüm aleti ele geçirildi. Kuşkuluların emniyette yapılan sorgularında kabahatlerini itiraf ettikleri, K.Y. ve B.T.'nin imalat yaptıkları, M.U. ve M.O.'nun da motorlu kurye olarak silahların dağıtımını yaptıkları belirlendi.

Hepsi Bursada ele geçirildi: 1 milyon TL değerinde


Yapılan operasyonun Bursa 'da bugüne kadar yapılan en büyük kaçak silah operasyonu olduğu belirtilirken, ele geçirilen silahlar, geçmişte kabahate karışmış olabileceği gerekçesiyle balistik analizi yapılmak üzere Kriminal Bölge Müdürlüğü'ne gönderildi. Kuşkuluların emniyetteki harekâtları devam ediyor.