Herkes seferber olup günlerdir arıyordu! Acı haber geldi...

Herkes seferber olup günlerdir arıyordu! Acı haber geldi...

Adana’da borçları sebebiyle intihar etmek için Çatalan Köprüsü’nden sıçradığı öne sürülen Şahap Örcün’şöhret 53 Seyhan Baraj Gölü'nde elleri bağlı cansız vücudu bulundu. Hadiseyle alakalı ‘İntihara…

Hadise, 26 Şubat günü saat 19.30 sıralarında merkez Çukurova ilçesi Kurttepe Semti’nde alana geldi. Mehmet Ali Tunç, polisi arayıp, kendisi gibi eşinden parçalayan dostu Şahap Örcün’şöhret Çatalan Köprüsü’nden Seyhan Baraj Gölü’ne sıçradığını söyledi. İhbar üzerine hadise yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Kıyıdan, su yüzeyinden ve su altından yapılan aramalardan netice alınamadı. Polisin ifadesine müracaat ettiği Mehmet Ali Tunç, alacaklarının aralıksız aradığı için Şahap Örcün’şöhret intihara kalkıştığını söyledi. Yanından parçalayan Örcün'şöhret Çatalan Köprüsü’ne gittiğini, kendisini de yanına çağırdığını, gittiğinde ellerini kördüğüm bağladığını belirtti. Tunç, intihardan vazgeçirmek istediği Şahap Örcün’şöhret 'Hakkını helal et' dedikten sonra kendisini göle attığını öne sürdü. Örcün’şöhret ailesinin şikayeti üzerine ‘intihara teşvik’ kabahatinden nezaretine alınan Tunç, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı duruşmaca özgür vazgeçildi.


Herkes seferber olup günlerdir arıyordu Acı haber geldi...

YAŞADIĞINI ÖNE SÜRDÜ

Dostunun alacaklılarından kurtulmak için intihara kalkıştığını, ancak can vermediğini düşündüğünü söyleyen Tunç, “Ben yaşadığını düşünüyorum. Yoksa şimdiye kadar bulunurdu. Bir dostunun yanında kaldığını ve saklandığını düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

CESEDİ BULUNDU

Şahap Örcün kayıp olarak aranırken, bu sabah Seyhan Baraj Gölü’nde bir ceset bulundu. Bölgedeki bir lokantanın çalışanı, Çatalan Köprüsü'nün ayaklarının yakınında ceset olduğunu görünce polise haber verdi. İhbar üzerine bölgeye çok rakamda polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Dalgıçlar tarafından ceset, kıyıya çıkardı. 


Herkes seferber olup günlerdir arıyordu Acı haber geldi...

ELİ BAĞLI BİÇİMDE ÇIKARTILDI

Dostu Mehmet Ali Tunç'un kendi ellerini kördüğüm bağlayarak suya sıçradığını öne sürdüğü Şahap Örcün'şöhret cesedinde tahlil yapıldı. Elleri bağlı olarak sudan çıkartıldığı belirtilen Şahap Örcün'şöhret cansız vücudu, analizin ardından otopsi için Adli Tıp Müesseseyi morguna götürüldü.